کاملترین دوره آموزش کشف جرایم رایانه ای قسمت 1 : معرفی دوره SANS

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
13 ساعت آموزش
امکان دانلود

حرفه ای ترین دوره آموزش کشف جرائم رایانه ای | جرم شناسی دیجیتال | آموزش Digital Forensics برای اولین بار در ایران بصورت استاندارد بر اساس سرفصل های بین المللی انیستیتو SANS Security در قالب پکیج 3 دوره آموزشی جرم شناسی دیجیتال در ویندوز | Windows Digital Forensics ( دوره SANS FOR500 ) ، دوره آموزشی جرم شناسی در لینوکس | Linux Digital Forensics ( دوره SANS FOR506 ) و همچنین دوره آموزش کشف جرائم رایانه ای با ابزارهای کالی لینوکس | Forensics With Kali Linux در قالب 54 فیلم آموزش بازرسی و کشف جرم رایانه ای تهیه و تدوین شده است. این دوره آموزشی Forensics به عنوان یک دوره فوق تخصصی به عنوان مکمل دوره CHFI شرکت EC-Council به علاقه مندان به پزشکی قانونی دیجیتال توصیه می شود.

سرفصل ها

معرفی انیستیتو SANS Security و دوره های جرم شناسی دیجیتال

موسسه SANS یکی از موسسات غیردولتی واقع در آمریکا میباشد که یکی از موسسات پرنفوذ در حوزه ارائه دوره های متنوع در حوزه امنیت میباشد که مدارک و دوره های آن جزوه معتبرین و پردرخواست ترین دوره ها توسط سازمان ها و افراد فعال در این حوزه میباشد زیرا دانشجویان این دوره ها تسلط کامل و جامعی بر روی مباحث مرتبط به آن دوره پیدا میکنند و توانایی شروع فعالیت خود را خواهند داشت. نام SANS تشکل شده از کلمات SysAdmin ,Audit ,Network And Security میباشد که میتوان متوجه این موضوع شد که موسسه SANS در همه مباحث مرتبط به امنیت دخیل است.

موسسه SANS که در اکثر زمینه ها دارای مدارک و دوره های فوق تخصصی و بین المللی می‌باشد در بین دوره های خود دوره هایی را برای مباحث جرم شناسی دیجیتال و پزشکی قانونی دیجیتال نیز ارائه داده است یکی از این دوره ها دوره SANS FOR500 یا SANS FOR408 می‌باشد که هردو اینها یکی هستند در این دوره ما به بررسی مباحث پیشرفته در زمینه آنالیز فارنزیکی سیستم ها و سرور های ویندوزی میپردازیم و مباحثی که در بحث جرم شناسی دیجیتال یا پزشکی قانونی دیجیتال به ما کمک می‌کنند را ارائه می‌دهیم. توجه داشته باشید که این دوره به 5 بخش مجزا تقسیم میشود که در این دوره به بخش های SANS FOR500.1 و SANS FOR500.2 پرداخته میشود.

علم فارنزیک(Forensic) چیست؟

حوزه دیجیتال فارنزیک در لغت به معنای پزشکی قانونی دیجیتال ( Digital Forensic ) می‌باشد که به سبب این علم افراد توانایی کشف و ردیابی جرایم رایانه و مرتبط به اون را دارند. این علم الگو گرفته از علم پزشکی قانونی ‌انسان ها ( Human Forensic) می‌باشد و از سال 1990 تا به امروز پیشرفت های بسیار زیادی داشته است و جزوه بهترین و مهم ترین زمینه های امنیت به حساب آماده است که در دیگر حوزه های متفاوت امنیت نیز وارد شده است و الزاماتی برای تسلط بر روی این حوزه وجود دارد‌. در این دوره شما به شکل خوبی بر روی مباحث کامپیوتر فارنزیک( Computer Forensic ) تسلط پیدا خواهید کرد.

معرفی دوره SANS SEC506.6 لینوکس فارنزیک (Linux Forensic)

همانطور که می‌دانید این دوره تشکیل شده از 3 دوره مجزا و مهم در حوزه کامپیوتر فارنزیک( Computer Forensic ) است که بخش ششم آن را مباحث دوره آموزشی SANS 506 سرفصل 6 آن که مربوط به فارنزیک لینوکس و یونیکس میباشد تشکیل داده است. شما در فصل اول این دوره بر روی مباحث SANS SEC506.6 و فراتر از آن تسلط پیدا خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که چگونه میتوانیم فرآیند ها و تکنیک های فارنزیک و جرم شناسی دیجیتال سیستم های لینوکس و یونیکس را پیاده سازی کنیم. مبحث فارنزیک در سیستم های لینوکسی و یونیکسی کاربرد بسیار زیادی در دنیای امروزی و زیرساخت دارد زیرا طیف گسترده ایی از سرور ها و زیرساخت ارتباطاتی دنیا را سیستم های لینوکسی تشکیل داده اند که همواره دربرابر حملات و نفوذ قرار گرفته اند که در اینجا بر ضرورت‌ تسلط بر روی حوزه فارنزیک لینوکس و یونیکس میتوان دید.

معرفی دوره SANS FOR500 ویندوز فارنزیک (Windows Forensic)

موسسه SANS که در اکثر زمینه ها دارای مدارک و دوره های فوق تخصصی و بین المللی می‌باشد در بین دوره های خود دوره هایی را برای مباحث جرم شناسی دیجیتال و پزشکی قانونی دیجیتال نیز ارائه داده است یکی از این دوره ها دوره SANS FOR500 یا SANS FOR408 می‌باشد که هردو اینها یکی هستند در این دوره ما به بررسی مباحث پیشرفته در زمینه آنالیز فارنزیکی سیستم ها و سرور های ویندوزی میپردازیم و مباحثی که در بحث جرم شناسی دیجیتال یا پزشکی قانونی دیجیتال به ما کمک می‌کنند را ارائه می‌دهیم. توجه داشته باشید که این دوره به 5 بخش مجزا تقسیم میشود که در این دوره به بخش های SANS FOR500.1 و SANS FOR500.2 پرداخته میشود. دوره آموزشی SANS FOR500 به ما کمک میکند به بخش ها و اصول و روش های فارنزیک ویندوز یا همان ویندوز فارنزیک تسلط پیدا کنیم و از این بابت استفاده از سرویس های ویندوزی و سرور های ویندوزی در کشور ما بسیار زیاد میباشد و در سازمان ها به این سیستم احتیاج بسیار زیادی وجود دارد و از این رو تسلط بر روی نکات و نحوه آنالیز فارنزیکی این سیستم ها ضرورت بسیاری میباشد برای ما که در این بخش از دوره دوره آموزشي مان به شکل خیلی خوبی بر روی با این مفاهيم آشنا میشنویم و تسلط پیدا میکنیم

معرفی دوره FWK فارنزیک با کالی لینوکس (Forensic With Kali Linux)

این دوره که با عنوان FWK مخفف کلمات Forensic With Kali Linux معرفی و ارائه شده است به ابزار های مختلف و قدرتمندی که توانایی بررسی و آنالیز فارنزیکی حوزه های متفاوت فارنزیک را برعهده دارند میپردازد و بهترین ابزارهارا که در این راه به کمک افراد فعال این حوزه آمده اند را معرفی و کار خواهیم کرد. به عبارت دیگر این دوره میتواند دوره بسیار خوبی باشد درکنار دو دوره ویندوز فارنزیک و لینوکس فارنزیک که به شما ابزار ها و تکنیک های کامپیوتر فارنزیک ( Computer Forensic ) را بر روی بستر سیستم عامل محبوب کالی لینوکس ( Kali Linux ) یاد خواهیم داد.