آموزش ویپ (VoIP) الستیکس و ایزابل مقدماتی تا پیشرفته + پشتیبانی

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
10 ساعت آموزش
امکان دانلود

دوره آموزش ویپ ( VoIP ) الستیکس ( Elastix ) و ایزابل (issabel) 0 تا 100 با استفاده از تجهیزات سخت افزاری واقعی ، یک دوره آموزشی راه اندازی ویپ | VoIP جامع و کامل و پیشرفته است که در آن بصورت گام به گام شما نحوه نصب و راه اندازی یک سیستم کامل و جامع ویپ | VoIP را آموزش می بینید.

سرفصل ها

در این دوره آموزش ویپ | VoIP ما از نرم افزار الستیکس | Elastix ، ایزابل | Essabel که برپایه استریسک | Asterisk هستند استفاده خواهیم کرد. مباحث مختلف راه اندازی ویپ را در این دوره خواهیم داشت از مزایای استفاده از VoIP شروع می کنیم .

داشتن دانش لازم شبکه در حد دوره آموزش نتورک پلاس برای آموزش ویپ الزامی است

تا معرفی و پیاده سازی قابلیت های مختلف سیستم تلفنی های ویپ و در حین حال در این دوره آموزشی VoIP ما شما را با تجهیزات سخت افزاری مورد استفاده در سیستم ویپ آشنا می کنیم و نحوه انجام تنظیمات ip phone هایی مانند سیسکو ، fanvil , newrock , polycom و yealink آشنا می کنیم و همچنین نحوه استفاده از softphone ها را فرا خواهید گرفت و علاوه براین نحوه ارتباط با خطوط تلفن شهری را با استفاده از گیتوی سیسکو و newrock  به عنوان VoIP Gateway نیز آشنا خواهیم کرد.

دوره آموزش ویپ (VoIP) چیست؟

VoIP مخخف Voice Over Internet Protocol است که به آن تلفن تحت شبکه نیز گفته می شود تکنولوژی است که به ما اجازه می دهد تماس های تلفنی را در بستر شبکه انجام دهیم. سیستم ویپ با توجه به بستر ارتباطی آن که شبکه می باشد بسیار منعطف می باشد به همین خاطر سیستم های ویپ امروزی مجموعه از ارتباطات مختلف مانند تماس صوتی ، تماس تصویری ، چت ، ایمیل و ... را برای ما فراهم می آورد. همچنین سیستم ویپ مانند سیستم سنتی مخابرات به بستر فیزیکی و محدوده جغرافیایی محدود نیست و می توانیم ارتباط تماس های تلفنی بین نقاط مختلف را بدون در نظر گرفتن فاصله و روی بستر شبکه و اینترنت برقرار کنیم.

آموزش ویپ ، دوره ویپ ، آموزش voip

معرفی نرم افزار الستیکس (ٍElastix) و ایزابل (Issabel)

الستیکس و ایزابل یک نرم افزار رایگان بر پایه استریسک برای راه اندازی سیستم ویپ می باشند. این نرم افزارها با محیط کاربری گرافیکی ساده و کارآمد و تحت وب امکان راه اندازی ، مدیریت و مانیتورینگ سیستم ویپ را فراهم می کند. این نرم افزارها علاوه بر امکان راه اندازی ویپ امکانات ارتباطی بسیاری مانند تماس تصویری ، فکس ، ایمیل و ... را در اختیار ما قرار می دهد.آموزش ویپ ، دوره ویپ ، آموزش voip

مزایا ویپ (VoIP) چیست؟

راه اندازی سیستم ویپ مزایای بسیاری دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کاهش هزینه های تلفن برای سازمان
  2. مزایا و امکانات بسیار زیاد
  3. قابلیت گسترش و ارتقاء سیستم به راحتی امکان پذیر است
  4. انعطاف پذیری بسیار بالا
  5. امکان ایجاد ارتباط با سایر بسترها و نرم افزارها
  6. امکان استفاده از تلفن های نرم افزاری
  7. قابلیت ایجاد فکس سرور
  8. مانیتورینگ کامل و جامع
  9. عدم نیاز به کابل کشی مجزا برای تلفن

مقایسه ویپ (VoIP) با سانترال های سنتی

سانترال ها آنالوگ هستند و ویپ یک سیستم دیجیتال محسوب می شود. سانترال ها که در کشور ما استفاده می شوند عموما پاناسونیک هستند و محدودیت های سخت افزاری دارن به صورت مثال یک دستگاه تعداد مشخصی داخلی می توان تعریف کرد و در صورت نیاز به داخلی بیشتر باید کلا دستگاه عوض شود یا اگر نیاز به امکان خاصی داشته باشید ممکن است نیاز به تعویض دستگاه داشته باشید اما در سیستم ویپ این مشکلات و مسائل را ندارید.

از لحاظ قابلیت ها و امکانات نیز قابل مقایسه نیستند و امکانات بسیار زیادی در سیستم ویپ قابل پیاده سازی است به همین خاطر بسیاری از سیستم های ویپ را unified communication می نامند چون مجموعه از امکانات ارتباطی مانند تماس صوتی ، تماس تصویری ، ایمیل ، چت و ... را شامل می شود.

به لحاظ موقعیت مکانی تجهیزات سانترال به صورت محلی می تواند مورد استفاده قرار گیرد و برای هر شعبه یا دفتر باید سانترال مجزا نصب شود و امکان ایجاد ارتباط بین آنها به صورت معمول وجود ندارد اما در سیستم ویپ می توان فارغ از محدوده جغرافیایی بین تلفن ها و تجهیزات ویپ روی بستر شبکه ارتباط ایجاد کرد.

الستیکس چیست؟

الستیکس نام یک نرم افزار رایگان با امکانات فراوان جهت راه اندازی VoIP می باشد. این نرم افزار برپایه استریسک می باشد و یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزار ویپ می باشد.

منابع مکمل دوره آموزش ویپ (VoIP) الستیکس مقدماتی تا پیشرفته