آموزش PostgreSQL | مقدماتی + گواهینامه و پشتیبانی

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

جامعترین دوره آموزش Postgre SQL | پستگرس کیو ال مقدماتی | گام به گام در قالب 22 فیلم آموزشی Postgre SQL توسط مهندس تقندیکی تهیه و تدوین شده است . دوره بانک اطلاعاتی Postgre SQL ای که در حال مشاهده آن هستید به ساده ترین شکل به شما ساختار و قواعد زبان SQL را آموزش می دهد. این دوره PostgreSQL به عنوان یک دوره آموزش مقدماتی تا پیشرفته Postgre SQL جزو بهترین دوره های آموزشی بانک اطلاعات در این حوزه محسوب می شود.

در دوره آموزش PostgreSQL دانشجو علاوه بر آموزش سیستم مدیریت پایگاه داده ای PostgreSQL با ساختار و قواعد زبان SQL نیز آشنا می شود. مدرس دوره آموزش PostgreSQL با تجربه چندین ساله و پشتیبانی مادام العمر تمام تلاش خود را بکار گرفته تا به شکل گویا، صریح، ساده، کاربردی و عملی دانشجو را با ساختار و قواعد نوشتاری انواع پرس و جوها در سیستم های مدیریت پایگاه داده ای PostgreSQL آشنا کند. دانشجو در پایان دوره آموزشی PostgreSQL به شکل کاملاً تضمینی خواهد توانست با استفاده از زبان SQL به مدیریت رکوردها، فیلدها، جداول و پایگاه داده ها در سیستم های مدیریت پایگاه داده ای PostgreSQL بپردازد.

دوره آموزشی PostgreSQL چیست؟

PostgreSQL یک سیستم مدیریتی پایگاه داده و یک نمونه تحقیقاتی از پایگاه داده‌های نسل بعد است. در واقع PostgreSQL یک سیستم مدیریتی پایگاه داده رابطه ای شیء یا ORDBMS است.PostgreSQL یک نرم افزار عالی برای مدیریت دیتابیس ها و پایگاه داده ها می باشد.

از ویژگی های این نرم افزار پشتیبانی از Linux, UNIX AIX, BSD, HP-UX , SGI IRIX , Mac OS X , Solaris , Tru64 , و Windows، امکان مدیریت زبان ها، راهنمایی برای برنامه نویسان، ذخیره سازی اطلاعات، پشتیبانی از تمامی زیر اشیاها، رایگان و سورس باز است. این نرم افزار بیش از ۱۴ سال سابقه در زمینه مدیریت دیتابیس ها دارد و بنیاد علوم ملی NFS و ESL حامیان آن است.

امروزه، نرم افزارهاي مديريت پايگاه داده بسياري ساخته شده اند که هر کدام مزايا و معايب خود را دارند. روند ذخيره سازي داده از زمان ذخيره داده ها در فايل متني تا پايگاه داده پيشرفته اي مانند اوراکل، بسيار طولاني و پرفراز و نشيب بوده است. پايگاه هاي داده و زبان امروزي پرس و جو از آنها، SQL، امروزه قلب تپنده و پايه و بنيان سيستم هاي اطلاعاتي ما را تشکيل مي دهند و به همين دليل، اهميت امنيت، کارايي و پيشرفت آنها بر کسي پوشيده نيست.

در نتيجه به منظور برآورده کردن نيازهاي روزافزون بشر به فناوي هاي جديدي در زمينه ذخيره سازي داده ها و بازيابي و جست و جوي آنها، پروژه هاي بسياري در نقاط مختلف جهان و با اهداف مختلف تعريف شده و پي گيري مي شوند.

يکي از اين پروژه هاي موفق که در برکلي کليد خورد، ايجاد يک سيستم مديريت پايگاه داده جديد با نام PostgreSQL بود که به ايجاد يکي از پيشرفته ترين پايگاه هاي داده اپن سورس جهان منجر شد. سيستم مديريت پايگاه داده PostgreSQL علاوه بر داشتن قابليت هاي پيشرفته اي براي رقابت با اوراکل، از نظر سرعت نيز رقيب سرسختي براي MySQL ساده و چابک محسوب مي شود.

قابلیت های کلیدی نرم‌افزار PostgreSQL چیست؟

  1. محافظت از نرم‌افزار در برابر مشکل مربوط به "سرریز پشته" در تجزیه JSON
  2.  برطرف نمودن مشکل مربوط به پاکسازی تراکنش‌های فرعی پس از غیرفعال شدن پورتالی
  3.  برطرف نمودن مشکل مربوط به بروز وقفه احتمالی هنگام ورود WAL پس از تنظیم commit_delay
  4.  برطرف نمودن مشکل مربوط به وارد کردن روابط به داخل فضای ذخیره سازی رابطه "init file"
  5.  غیرفعال سازی گفتگوی مجدد SSL به صورت پیش فرض
  6.  و ...