کاملترین دوره آموزش ماکرونویسی در اکسل قسمت 1 : معرفی دوره VBA

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

جامعترین دوره آموزش ماکرونویسی | Macro در اکسل | Excel بصورت 0 تا صد | مقدماتی تا پیشرفته و گام به گام به شما نوشتن Macro با زبان VBA در Excel را آموزش می دهد.در این دوره آموزش Macro نویسی در Excel شما از مفاهیم مقدماتی مثل متغیرها ، انواع داده ، ایجاد کادر پیام ، ورودی ها و خروجی ها ، محدوده ها شروع به یادگیری نوشتن ماکرو در اکسل می کنید و با رسیدن به ساختارهای تصمیم گیری ، حلقه ها ، توابع ، رویدادها ، رشته ها ، مدیریت خطاها ، آرایه ها ، مدیریت فایل و برنامه نویسی نمودار و رابط کاربری بصورت کاملا عملی و کاربردی تبدیل به یک کاربر حرفه ای در ماکرونویسی اکسل می شوید. این آموزش Macro نویسی ( برنامه نویسی اکسل ) در قالب 20 فیلم آموزش ماکرونویسی با VBA تهیه و تدوین شده است و به عنوان یک دوره مکمل و حرفه ای بعد از دوره آموزش اکسل سطح ICDL به علاقه مندان به اسکریپ نویسی اکسل پیشنهاد می شود.

ماكرونويسي (VBA) چيست؟

 VBA مخففع عبارت Visual Basic for Applications و یک زبان برنامه نویسی رویداد محور برای محصولات مایکروسافت است که در  برنامه های مایکروسافت آفیس مانند  MS Excel، MS-Word  و MS-Access استفاده می شود.

به عبارتی در نرم‌ افزارهای گروه آفیس شرکت مایکروسافت (Microsoft Office) به منظور توسعه نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی، از زبان برنامه‌نویسی خاصی استفاده می‌شود که به آن اصطلاحا VBA گفته می‌شود. این عبارت مخفف Visual Basic for Applications یا برنامه نویسی با ویژوال بیسیک برای برنامه‌های کاربردی است. از این زبان برنامه نویسی می‌توان برای ایجاد کاربردهای جدید و ساخت ابزارهای مناسب در نرم‌افزارهای آفیس مانند Excel، Word، Outlook و حتی Access استفاده کرد.

VBA مجموعه ای از دستورات سطح بالا است که تحت عنوان ماکرو به شما اجازه می دهد تا فعالیت های مختلف در اکسل مانند تولید گزارش، خواندن اطلاعات، تهیه نمودار، انجام محاسبات و غیره را به شکل خودکار و سفارشی شده در محصولات آفیس نظیر اکسل انجام دهید.

این آموزش به شما کمک می کند تا اصول اولیه تا متوسط VBA در اکسل را بیاموزید.

VBA  را می توان در تمام نسخه های آفیس، از MS-Office 97 تا MS-Office 2022  استفاده کرد که بیشترین کاربرد آن در بخش اکسل می باشد.

چرا VBA ؟

  • VBA از عبارات ساده انگلیسی برای نوشتن دستورالعمل ها استفاده می کند.
  • ایجاد رابط کاربری گرافیکی تنها با یک درگ اند دراپ ساده در VBA است.
  • یادگیری VBA بسیار ساده است.
  • باعث افزایش عملکرد اکسل می شود.

کاربرد VBA

شاید با خود بگویید چرا باید از VBA در اکسل استفاده کنم در حالی که MS-Excel خود دارای توابع داخلی زیادی است.

MS-Excel  فقط توابع داخلی ضروری را ارائه می دهد که ممکن است برای انجام محاسبات پیچیده کافی نباشد. در چنین شرایطی، VBA بهترین راهکار است. به عنوان مثال، استفاده از فرمول های داخلی اکسل برای محاسبه بازپرداخت ماهانه وام دشوار است. اما، با استفاده از VBA به راحتی این امر امکان پذیر است.

مزيت دوره ماكرونويسي در اكسل (VBA) چست؟

  • آموزش ساده ، گويا و كاربردي ماكرونويسي در اكسل (VBA)
  • آموزش كاملاً عملي ماكرونويسي در اكسل (VBA)
  • پاسخگويي 24 ساعته