کاملترین دوره آموزش انسیبل | دوره Ansible صفر تا صد + گواهینامه

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
12 ساعت آموزش
امکان دانلود

جامعترین دوره آموزش Ansible | انسیبل | صفر تا صد | مقدماتی تا پیشرفته و شامل 29 کارگاه عملی و سناریو طبق آخرین سرفصل های آموزشی شرکت RedHat توسط مهندس محفلی تهیه و تدوین شده است. این دوره آموزش انسیبل به شما از درک مفاهیم اولیه و کاربرد این ابزار تا طراحی سناریو و انجام عملیات های مدیریتی لینوکس آموزش می دهد و در عین حال آموزش استفاده از ابزار گرافیکی Ansible Tower را نیز آموزش می دهد. این دوره آموزشی انسیبل | Ansible به عنوان یک دوره مکمل برای دوره آموزشی LPIC محسوب می شود.

سرفصل ها

Ansible چیست و چه چیزی در آموزش Ansible یاد میگیریم؟

در این دوره قراره با هم با ابزار Ansible آشنا بشیم که یک configutration management tools  و در حال حاضر تحت مالکیت Redhat  هستش. با کمک Ansible میتونیم اتوماسیون رو در سطح زیرساخت ، سرویس های دیتاسنتر و حتی انتشار سرویسهای نرم افزاری  داشته باشیم.تو این دوره قراره ما با نقش Ansible  در بخش سرویسها و سرورهامون در سطح دیتاسنتر آشنا بشیم.َمزیتهایی که باعث موفقیت انسیبل میشه که با این سن پایین!

آموزش انسیبل | آموزش Ansible

(در حال حاضر 6 ساله) بتونه به این سطح محبوبیت در automation  زیرساخت برسه این هست که دستورات و روالهای اجرایی که در قالب زبان Yaml  نوشته میشه (که بهش Playbook می گن) برای عموم قابل فهم هست و حتی میشه ازین فایل های اجرایی برای داکیومنت سازی نصب یک نرم افزار و نگهداری یک زیرساخت استفاده کرد.

انسیبل ابزاری با رابط کاربری CLI  هست اما میشه با نصب ابزار Ansible Tower(به توجه به اینکه این ابزار مجانی نیست و هزینه پشتیبانی و لایسنس داره در حال حاضر از ابزار Ansible Awx میشه استفاده کرد  بعنوان نسخه مجانی در ایران) میتونیم از رابط Gui  و web-based  بتونیم با ابزار انسیبل ارتباط گرفته و بتونیم Playbook هامونو مدیریت کنیم.انسیبل میتونه در موارد زیر  و خیلی موارد دیگه  به کمک ما بیاد:

  1. کانفیگ متمرکز تجهیزات شبکه شامل روترها و سوئیچ ها و فایروالها از برند های مختلف.
  2. اعمال کانفیگ روی زیرساخت Public/Private Cloud  که شامل Amazon Aws , Goggle Cloud , Microsoft Azure , Openstack و ... میشه.
  3. میشه ازش برای ارتباط با سیستم عاملهای مختلف (لینوکس ، ویندوز و MAC) استفاده بشه. از نصب نرم افزار تا راه اندازی سرویس  (حتی سرویسی مث Active-Directory در ویندوز) استفاده کرد.
  4. میشه ازش در زیرساخت مجازی سازی برای ایجاد ماشین یا کانتینتر و همچنین  تنظیمات اولیه آنها استفاده کرد.
  5. میشه ازش در ایجاد فرآیند CI/CD  مبتنی بر ابزار های مختلف Devops  برای اینکه بتوان به صورت اتوماتیک اپلیکیشن را آماده با ابزار jenkins  نسخه را ایجاد و از طریق انسیبل بر روی ماشین مجازی(Docker, vagrant,openstack, Vmware و ...) Deploy و تست نمود.