بهترین دوره آموزش LPIC 1 لینوکس صفر تا صد + 11 درس رایگان و مدرک

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
28 ساعت آموزش
امکان دانلود

جذاب ترین دوره آموزش LPIC 1 | دوره LPIC 1 آزمون 101 و 102 | صفر تا صد | گارانتی یادگیری | مقدماتی تا پیشرفته | 45 فیلم آموزش لینوکس | دوره آموزشی LPIC 1 مهندس نصیری است. دوره LPIC 1 مهندس نصیری بسیار پر انرژی و پر حرارت با سبک طنز و سرعت بالا از شما یک کارشناس لینوکس درست و حسابی می سازد.

سرفصل ها

دوره LPIC 1 مهندس نصیری در قالب بیش از 28 ساعت آموزش لینوکس شامل 10 فیلم آموزش رایگان لینوکس بدون شک بهترین دوره آموزش لینوکس LPIC 1 به زبان فارسی است که هر دو کد LPIC 1 101 و LPIC 1 102 را پوشش می دهد. پیشنیاز یادگیری و ورود به دنیای لینوکس قطعا قبل از یادگیری دوره لینوکس اسنشیالز ، داشتن دانش لازم شبکه و فناوری اطلاعات در حد یادگیری دوره آموزش نتورک پلاس است.

آموزش LPIC 1

دوره آموزشی LPIC 1  | الپیک یک چیست؟

دوره آموزشی LPIC 1  سالها قبل به عنوان نقطه شروع یادگیری لینوکس در دنیا معروف بود. اما این روزها برای یادگیری اصولی لینوکس شما یک دوره دیگر آموزش لینوکس پیشنیاز برای ورود به دوره LPIC 1 را باید بگذرانید. اما این دوره بصورت کلی برای ورود تخصصی تر به دنیای لینوکس و Open Source به شدت مناسب و استاندارد است و افرادیکه با این دوره آموزشی لینوکس وارد دنیای متن باز و Linux می شوند قطعا با دید بازتر و موقعیت های شغلی و تخصصی بهتری مواجه می شوند.

دوره LPIC سطح یک یا LPIC One ( الپیک وان ) در واقع سطح دوم از دوره های انیستیتو لینوکس حرفه ای کانادا ( Linux Professional Institute ) است . شما بعد از یادگیری لینوکس در سطح Linux Essentials آماده ورود به دوره آموزشی LPIC 1 خواهید شد. LPI یا بنیاد حرفه ای لینوکس ( با اسم انیستیتو لینوکس کانادا هم شناخته می شود )  این دوره را به دو قسمت یا دو کد دوره LPIC 1  با کد 101  و LPIC 1 با کد 102  تقسیم بندی کرده است .  برای اینکه شما گواهینامه بین المللی لینوکس LPIC 1 را بصورت کامل دریافت کنید بایستی هر دو دوره را بصورت کامل یاد بگیرید.

مدرک بین المللی الپیک یک ( LPIC 1 ) یکی از محبوب ترین دوره های آموزشی لینوکس در دنیا به حساب می آیند که بر اساس سرفصل های منظم و مرتب ، استانداردهای بین المللی ، بدون وابستگی به یک توزیع خاص از سیستم عامل لینوکس ، برای افرادی طراحی شده است که می خواهند در مسیر یادگیری لینوکس به سطح بالاتری دست پیدا کنند.

دوره آموزشی LPIC 1 اولین سری از مدارک بین المللی لینوکس LPI است که بصورت چند سطحی یا Multi-Level ارائه می شود. هدف اصلی دوره LPIC 1 این است که دانشجو بتواند وظایف نگهداری و مدیریت از لینوکس با استفاده از خط فرمان را به خوبی انجام دهد ، بتواند براحتی پیکربندی های اولیه یک کامپیوتر دارای سیستم عامل لینوکس را انجام دهد و تنظیمات مقدماتی شبکه آن را انجام دهد.

دوره آموزشی لینوکس LPIC 1 توسینسو به نحوی تدریس شده است که این موارد در قالب تجربیات دنیای واقعی و در سیستم عامل های کاربردی در دنیای واقعی تدریس شود تا بتوانید بهترین نتیجه را هم در یادگیری لینوکس و هم در آزمون بین المللی بگیرید.برای اینکه شما بتوانید در آزمون بین المللی LPIC 1 شرکت کنید بایستی به موارد زیر تسلط پیدا کنید :

 • باید معماری سیستم عامل لینوکس را به خوبی درک کنید
 • بتوانید یک توزیع لینوکس ( Linux Workstation ) را نصب و نگهداری کنید
 • تنظیمات شبکه کلاینتی و تنظیمات X11 گرافیکی را بر روی لینوکس انجام دهید
 • بتوانید با دستورات خط فرمان لینوکس و دستورات معمول GNU و Unix کار کنید
 • مدیریت و نگهداری از فایل ها در لینوکس را بلد باشید و دادن سطوح دسترسی به فایل و ...
 • تنظیمات امنیتی مقدماتی لینوکس را انجام دهید و وظایف نگهداری از لینوکس را بلد باشید
 • خاموش و روشن کردن اصولی ، مدیریت کاربران و ... را نیز به خوبی یاد گرفته باشید

دوره آموزشی لینوکس LPIC 1

دوره آموزشی LPIC 1 توسینسو چه وجه تمایزی با سایر دوره های لینوکس دارد؟

این دوره آموزشی LPIC 1 | الپیک یک ، نتیجه تجزیه و تحلیل کردن دوره های آموزشی لینوکس انگلیسی زبان شرکت های CBT Nuggets ، Pluralsights ، Udemy و Linux Academy به همراه مثال هایی جامع از مراجع اصلی یادگیری لینوکس یعنی کتاب های آموزش لینوکس شرکت LPI و همچنین تجربیات چندین و چند ساله مدرس دوره در محیط های کاری واقعی دنیای لینوکس تهیه و تدوین شده است و برای ساختن آن ماه ها زمان گذاشته شده است . به همین دلیل شما با خیال راحت می توانید این دوره لینوکس را تهیه کنید ، اما سایر نکاتی که این دوره آموزشی را متمایز می کند را بصورت تیتروار عنوان می کنیم :


 • آموزش ها بصورت گام به گام ، ترکیب تئوری و عملی و بصورت لابراتواری برگزار می شوند
 • شما فقط آموزش نمیبینید بلکه تجربه 15 ساله مدرس در بزرگترین سازمان های ایران را به دست می آورید
 • در صورت عدم رضایت از کیفیت فنی و آموزشی دوره ، مبلغ به شما بازگردانده می شود
 • شما بدون شک نیاز به مطالعه منبع بیشتری برای یادگیری لینوکس نخواهید داشت ، حتی کلاس حضوری
 • شما پشتیبانی مادام العمر استاد را در کنار خود دارید و سوالات خود را براحتی می توانید بپرسید و سریع جواب بگیرید
 • برای هر قسمت از ویدیوها چندین مقاله مکمل نوشته شده است که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید
 • بعد از گذراندن دوره آموزشی LPIC 1 به شما گواهینامه انگلیسی زبان توسینسو ارائه خواهد شد
 • صدها نفر از دانشجویان این دوره به کمک این آموزش توانسته اند وارد سازمان ها و شرکت های بزرگ شوند
 • شما کلی در این دوره می خندید و ما به شما تضمین می دهیم که حوصله شما حین دوره سر نمی رود
 • با انواع توزیع های مختلف لینوکس به خوبی آشنا می شوید و وابستگی به یک سیستم عامل ندارید
 • حتما روی لینک پروفایل مدرس کلیک کنید و رزومه استاد را بررسی کنید تا با خیال راحت انتخاب کنید

اهمیت دوره آموزشی LPIC 1 چقدر است؟

لینوکس این روزها در همه جا هست ، از سرویس های شبکه گرفته ، در پلتفرم های برنامه نویسی ، وب سرورها و حتی رسما در خانه و گوشی ما هم دیگر لینوکس وجود دارد. کارشناسان فناوری اطلاعات نیز به طبع این موضوع باید متوجه شوند که دیگر رسما بدون لینوکس نمی توانند در حوزه شبکه و زیرساخت و حتی برنامه نویسی بدون لینوکس با کیفیت بالا کار کنند و این یعنی یادگیری لینوکس و آموزش Linux یک الزام در حوزه فناوری اطلاعات است.

هدف اصلی دوره آموزشی LPIC 1 | ال پیک وان ، این است که شما دانش به نسبت حرفه ای تری به نسبت دوره لینوکس اسنشیالز به لینوکس پیدا کنید . معماری لینوکس را به خوبی درک کنید ، ساختار فایل سیستم لینوکس را بشناسید ، بتوانید تنظیمات شبکه و گرافیکی حرفه ای تری را در لینوکس انجام دهید ، فایل ها و سطوح دسترسی در این سیستم عامل را بهتر بشناسید و درک کنید و در نهایت بتوانید تنظیمات امنیتی و مدیریت کاربران را در این سیستم عامل یاد بگیرید و به همین دلیل برای رفتن به سمت راه اندازی سرویس های شبکه و دوره های حرفه ای تر لینوکس یادگیری خوب دوره LPIC 1 یک ضرورت است تا با دانش قوی تری به یادگیری لینوکس بپردازیم.

بازار کار دوره آموزشی لینوکس LPIC 1 چگونه است؟

برخلاف دوره آموزشی لینوکس اسنشیالز | Linux Essentials که مبانی و پایه های لینوکس را به شما آموزش می دهد و بازار کار خاصی برای آن وجود ندارد.  دانشجویان دوره آموزشی LPIC 1 رسما وارد دنیای حرفه ای لینوکس شده اند و می توانند به خوبی با این سیستم عامل کار کنند و از نرم افزارها و سرویس های موجود در آن استفاده کنند. اکثر شرکت ها و سازمان هایی که نیاز به یک مدیر یا شخصی به عنوان مدیر شبکه یا هاستینگ کار دارند ، از افرادیکه حداقل دارای دانش فنی دوره LPIC 1 هستند دعوت به همکاری می کنند

و این یعنی بازار کار لینوکس تازه از یادگیری دوره LPIC 1 شروع می شود. بدون شک افرادیکه در حوزه کاری لینوکس وارد بازار کار می شوند ، با توجه به ماهیت لینوکس و سختی کار کردن با آن که برای هر کسی ممکن نیست ، از موقعیت های شغلی مناسب تر و درآمد های بهتر بهره مند می شوند و این موضوع در ایران نیز صادق است .

البته تخصص داشتن در سطح دوره LPIC 1 تنها از شما یک مدیر سیستم لینوکسی معمولی می سازد اما با گذراندن دوره های حرفه ای لینوکس مثل دوره LPIC 2 یا سطح فوق پیشرفته مثل LPIC 3 شما به عنوان یک غول لینوکس وارد بازار کار خیلی خوبی خواهید شد.

چه منابعی برای یادگیری بهتر لینوکس توصیه می کنید؟

وب سایت توسینسو با سابقه بیش از 10 سال آموزش در حوزه فناوری اطلاعات به عنوان مرجعی بسیار کامل در حوزه آموزش لینوکی در قالب فیلم های آموزشی متعدد ، مقالات آموزش لینوکس بسیار متنوع ، پادکست های صوتی و یک انجمن تخصصی پرسش و پاسخ لینوکس و Open Source ، برای شما منبعی غنی از منابع مکمل آموزشی برای این دوره آموزشی لینوکس را فراهم کرده است که به شما گوشه ای از این منابع را معرفی می کنیم :