دوره آموزش The Dude میکروتیک | مانیتورینگ با Dude قسمت 1

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
0 ساعت آموزش
امکان دانلود

آموزش ابزار The Dude شرکت Mikrotik بصورت گام به گام و جامع در قالب 5 فیلم آموزشی طراحی و تدوین شده است. در این دوره آموزشی مانیتورینگ با ابزار Dude در شبکه شما با نصب این ابزار ، تنظیمات مقدماتی و پیشرفته آن ، ارسال هشدارها و اطلاع رسانی ها ، تنظیمات Syslog و ... بصورت حرفه ای آشنا می شوید در عین حال که می توانید شبکه خودتان را نیز به خوبی نظارت کنید. این ابزار به عنوان یک ابزار کمکی در شبکه به شما بسیار برای درک پیدا کردن از محیط هایی که به تازگی وارد آنها شده اید مفید است و یک ابزار رایگان و بسیار سبک در شبکه محسوب می شود.

سرفصل ها

مانیتورینگ به معنای نظارت بر نودهای شبکه،صحت عملکرد آن ها و در دسترس بودن آنهاست.همیشه زمانی که حرف از مانیتورینگ شبکه میشه،نرم افزار هایی مثل prtg,solarwinds,opmanager و این جور برنامه های سنگین و کرک شده به ذهنمون میرسه در صورتی که کمپانی میکروتیک یک نرم افزار رایگان،سبک و پرقدرت به اسم dude رو برای مدیران شبکه که میخوان زیرساخت و نود هاشون رو مانیتور کنن،فراهم کرده.

برخی از امکانات dude


قابلیت پیدا کردن و پوشش اکثر برندهای سخت افزارهای شبکه.ایجاد دیوایس ها و لینک ها بر روی نقشه شبکه و هشدار down و up شدن.آیکون های آماده برای استفاده بعنوان تصویر دیوایس های مختلف و همچنین امکان انتخاب آیکون ها و تصاویر زمینه دلخواه.نصب و کاربری آسان.پشتیبانی از SNMP ،ICMP ،TCP ،DNS و اکثر پروتکل های مورد نیاز برای مانیتورینگ شبکه.رسم گراف های منظم برای موارد مختلف مانیتورینگ از جمله مصرف پهنای باند، پینگ تایم و …دسترسی به سرور The Dude از طریق local ،remote و web و مدیریت آسان.با ما همراه باشید و از این نرم افزار لذت ببرید.
آدرس کانال تلگرام:
https://t.me/alphatik