آموزش OPManager ( آموزش مانیتورینگ شبکه ) صفر تا صد تا NOC

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
8 ساعت آموزش
امکان دانلود

قطعا یکی از جامعترین دوره های آموزش OPManager برای راه اندازی مانیتورینگ شبکه و NOC بصورت صفر تا صد ، دوره آموزش مانیتورینگ شبکه با OPManager مهندس شوهانی است ، دوره آموزش جامع مانیتورینگ شبکه OPManager در قالب یازده فیلم آموزشی ( نه ساعت ) بصورت صد درصد عملی به شما راه اندازی NOC ( Network Operations Control ) یا مرکز مانیتورینگ شبکه را بصورت گام به گام آموزش می دهد. نرم افزار OpManager محصول شرکت ManageEngine یکی از بهترین محصولات مانیتورینگ شبکه می باشد که با آن میتوانید به صورت کامل و دقیق هر چیزی را که بخواهید مانیتور کنید. شما با گذراندن این دوره می توانید به راحتی نرم افزار مانیتورینگ OpManager را در سازمان خود پیاده سازی کنید.

سرفصل ها

دوره آموزشی مانیتورینگ شبکه با OpManager چیست؟

استفاده از نرم افزارهای مانیتورینگ در شبکه بخصوص شبکه های بزرگ لازم و ضروری است. چون این نرم افزار در زمینه های مختلف به ما کمک شایانی می کنند به طور مثال در زمان بروز مشکل قبل از اینکه مشکل توسط کاربران گزارش داده شود شما از طریق این نرم افزار متوجه مشکل می شود همچنین در این زمان نیاز نیست شما دنبال منشاء مشکل بگردید و مدت زمان زیادی را صرف آن کنید این نرم افزار دقیقا به شما می گوید که کدام بخش شبکه شما دچار مشکل شده است.

از قابلیت های دیگر نرم افزارهای مانیتورینگ می توان به قابلیت گزارش گیری این نرم افزار پرداخت اینکه شما میتوانید از وضعیت شبکه فعلی خود گزارش های متنوع تهیه کنید و پیش بینی آینده را انجام دهید. در نرم افزار OpManager می توانید با استفاده از ماژول NCM مدیریت تجهیزات شبکه را انجام دهید یا حتی به صورت گروهی تنظیمات تجهیزات را انجام دهید از تجهیزات به صورت خودکار Backup بگیرید و آنها را نگه داری کنید.

در این نرم افزار امکان بررسی ، آنالیز و تحلیل ترافیک شبکه وجود دارد و می توانید متوجه شوید در شبکه شما چه نوع ترافیک هایی در حال انتقال است چه پروتکل بیشترین استفاده را دارد بیشترین ترافیک توسط چه کلاینت یا دستگاهی تولید می شود و کلی گزارش دیگر. این موارد تنها بخش کوچکی از قابلیت نرم افزارهای مانیتورینگ است. در این دوره شما آموزش نرم افزار مانیتورینگ OpMananger که محصول شرکت ManageEngine است را فرا خواهید گرفت. نرم افزار OpMananger یکی از قوی ترین نرم افزارهای مانیتورینگ حال حاضر است و در این دوره با نسخه 12.3 کار خواهیم کرد. در دوره آموزش نتورک پلاس در خصوص مفاهیم مانیتورینگ شبکه و معرفی بهترین نرم افزارهای مانیتورینگ دنیا از این ابزار صحبت کرده ایم.