دوره آموزش React (ری اکت) صفر تا صد + 20 درس رایگان

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
44 ساعت آموزش
امکان دانلود

دوره آموزش React js (ری اکت) مهندس عادلی فر از شما یک متخصص React می سازد. این دوره با بیش از 33 ساعت فیلم آموزش React (ری اکت) به صورت گام به گام تهیه شده است. مطالب ریکت را به صورت جامع و کاربردی  را طبق آخرین تغییرات و آپدیت ها یاد می گیرید. دوره آموزش React به صورت پروژه محور می باشد. در طی این دوره پروژه های مختلفی با سطوح مختلف پیاده سازی می کنیم تا بدانیم مفاهیم یاد گرفته شده به چه صورت کاربرد دارند.

سرفصل ها

این دوره که به صورت جامع کتابخانه React را آموزش داده است سعی شده است که هم مفاهیم تئوری و هم مفاهیم عملی و کدنویسی به صورت کامل گفته شود. بعد از گذراندن و درک مفاهیم گفته شده این دوره آموزشی شما می توانید خود را یک front-end developer بدانید که چند پروژه انجام داده است و آماده است که به عنوان React developer وارد بازار کار شود.  

مقدمه ای بر دوره آموزش ری اکت ( React )

برنامه های تحت وب و وب سایت ها امروزه به جزء جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده است و نیاز به وب سایت ها هر روز بیشتر و بیشتر می شود. همین نیاز به وب سایت ها باعث شده است که شغل های بسیاری در این زمینه ایجاد شود و افراد بسیاری در این زمینه ها مشغول به کار شوند.

همانگونه که نیاز به وب سایت ها و اپلیکیشن های تحت وب بیشتر می شوند به دنبال آن وب سایت های پیشرفته تری هم برای پاسخ به این نیازها طراحی و عرضه می شود. طراحی وب سایت های پیشرفته تر نیازمند افراد با تخصص بالاتر می شود و همین باعث می شود که تخصص های مختلفی به وجود بیایند و طراحی و پیاده سازی و مدیریت  برنامه های تحت وب به بخش های مختلفی تقسیم شود که هرکدام نیازمند تخصص مربوط به خود است.

یکی از این تخصص ها که بسیار مورد توجه قرار گرفته است front-end development است. برنامه نویس front-end وظیفه پیاده سازی بخشی از برنامه که با کاربر و مشتری به صورت مستقیم در ارتباط است را دارد. به همین دلیل اگر کار front-end خوب انجام شده باشد ارتباط راحت تر و بهتری با کاربر برقرار می شود و در نتیجه برنامه تحت وب شما موفق تر عمل خواهد کرد و برعکس این قضیه هم صادق است اگر کل بخش ها خوب طراحی و پیاده سازی شوند ولی مشکلاتی در بخش front-end وجود داشته باشد باعث می شود که کل کار شما زیر سوال رفته و به مشکل های بزرگی برخورد کنید.

امروزه توسعه بخش front-end بیشتر با زبان هایی مانند html , css , javascript انجام می شود که به نوعی پایه و اساس front-end هستند. این سه زبان به صورت کامل در دوره طراحی وب به صورت کامل تدریس شده اند. از آنجایی که زبان html برای طراحی چارچوب وب سایت و زبان css برای قالب بندی برنامه های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد زبانی که به کمک آن همه منطق ها و برنامه ها و عملیات مورد نظر ما را در بخش front-end پیاده سازی می کند زبان javascript است. به همین دلیل وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

آموزش طراحی سایت با ری اکت

زبان جاوا اسکریپت چیست؟

زبان جاوا اسکریپت زبانی است که همه مرورگرهای وب امروزی آن را می شناسند و می توانند کدهای نوشته شده به این زبان را اجرا کنند. به همین دلیل تقریبا همه سایت های پویا از این زبان استفاده می کنند و طی چند سال اخیر این زبان یکی از معروف ترین و محبوب ترین زبان ها هم در سمت front-end  و هم در سمت backend بوده است.

جاوا اسکریپت با استفاده از امکاناتی که مرورگرها در اختیار آن قرار می دهند می تواند همه نیاز های شما را در سطح front-end برطرف کند. که یکی از این این امکانات Ajax است که می تواند بدون این که صفحه refresh شود داده ها از سمت سرور دریافت و نشان داده می شوند. Ajax یکی از دلایل بالار فتن محبوبیت javascript بود. همچنین یکی از دلایل ظهور کتابخانه  jquery نیز می باشد.  همچنین این زبان با سینتکس آشنایی که دارد و انعطاف زیادی که دارد باعث می شود که بتوان با آن برنامه های غنی و جذابی را طراحی و پیاده سازی کرد.

آموزش react

React چیست؟

کتابخانه React یا بهتر بگوییم ReactJs یک کتابخانه محبوب بر پایه زبان جاوا اسکریپت است که توسط شرکت متا (facebook سابق) ارائه شده است و پشتیبانی می شود. به گفته ساخت خود react : React یک کتابخانه ای برای ساخت UI (رابط کاربری) می باشد. امروزه react از رقیبان خود پیشی گرفته و می توان گفت به عنوان محبوب ترین کتابخانه برای توسعه front-end شناخته می شود. همچنین وب سایت های بزرگی مانند نتفلیکس و فیسبوک و اینستاگرام و yahoo mail از آن استفاده می کنند.

چرا آموزش React مهم است؟

با توجه به این که همه اصول و منطق ها در سمت کلاینت و در front-end برنامه تحت وب با جاوا اسکریپت پیاده سازی می شود پس این بخش می تواند شامل کدهای زیادی باشد. این حجم از کد می تواند محلی برای پیدایش خطاها و باگ ها باشد. برای جلوگیری از خطاها و باگ های احتمالی و این که سرعت برنامه نویسی به شکل اصولی تر و سریع تری پیش برود امروزه کتابخانه ها و فریمورک های متعددی بر پایه زبان جاوا اسکریپت ارائه شده اند.

یکی از مهمترین کتابخانه های سمت front-end که کار را بسیار راحت تر و سریع تر کرده است React است. با کمک این کتابخانه کدهای ما دارای ساختار درست و با حجم متعارف خواهد بود. همچنین ریکت برای پیاده سازی بخش های مختلف برنامه از مفهومی به نام کامپوننت استفاده می کند که هر کامپوننت از سینتکسی مانند html استفاده می کند که JSX نام دارد که برای کسانی که با Html آشنایی دارند می تواند بسیار آشنا و راحت باشد. همچنین react مسئولیت کار با المان های html  موجود در صفحه (DOM) را بر عهده می گیرد و با مدیریت و بهینه سازی باعث می شود که شما سایت سبک و سریع و قابل انعطافی داشته باشید که کارایی بسیار بالایی دارد.

آموزش react

بازار کار React به چه شکل است؟

اگر شما React را به صورت کامل یاد گرفته و در آن تجربه داشته باشید مطمئن باشید که هم می توانید در داخل از کشور و هم خارج از آن موقعیت های فراوان شغلی ببینید و از بین آنها انتخاب کنید. امروز می توان گفت که در زمینه برنامه نویسی یکی از پرشغل ترین زمینه ها و تکنولوژی های موجود که آگهی های استخدام زیادی هم برای آن وجود دارد React است و گواه این گفته هم سایت های کاریابی داخلی و خارجی است. پس اگر بخواهید می توانید با یادگیری و تجربه از این همه موقعیت استفاده کنید.

دوره آموزش React چه مباحثی را بیان می کند؟

در دوره آموزش React شما همه مفاهیم مربوط به React را از صفر یاد میگیرید به صورتی که می توانید با این دوره تبدیل به یک Front-end developer شوید. در دوره آموزش React با همه مفاهیم ابتدایی مانند کامپوننت ها و ساختار پروژه های React و state ها و hook ها آشنا می شوید و همچنین مباحث مهمی مانند مدیریت state ها در React ارتباط کامپوننت ها و بهینه سازی ها را یاد می گیرید.

همچنین مباحث پیشرفته تری مانند redux و تست نویسی و NextJs و انیمیشن ارتباط با سرور را نیز در دوره آموزش React به صورت کامل توضیح داده ایم و به صورت پروژه محور هر کدام را آموزش داده ایم.  همچنین در این دوره از مفاهیم پیشرفته ها جلوتر رفته و از type script و routing و مفاهیم server side rendering برای React نیز پروژه هایی را نوشته ایم و این مباحث را به صورت کامل آموزش داده ایم. در این ویدیو در مورد مطالب زیر صحبت شده است :

 • React  چیست؟ و چرا باید از آن استفاده کرد؟
 • مروری بر تکامل صفحات وب و پیدایش Ajax
 • چرا از jquery دیگر استفاده نمی شود؟
 • Angularjs چرا بلا استفاده مانده است؟
 • React چه کمکی در طراحی وب به ما می کند؟
 • جایگزین های React کدام کتابخانه ها هستند؟
 • SPA چیست و چه خاصیت هایی دارد؟
 • پروژه های React چه ساختاری دارند و چگونه نوشته می شوند؟

سوالات متداول دوره آموزش React

React چیست؟

کتابخانه ای که توسط شرکت meta با زبان جاوا اسکریپت برای توسعه رابط کاربری وب توسعه داده شده است که کمک می کند با کدی ساختارمند بتوانید بخش front-end برنامه های خود را با سرعت بیشتری پیاده سازی کنید.

با اتمام این دوره می توانم وارد بازار کار شوم؟

در صورتی که این دوره آموزش React را به صورت کامل یاد بگیرید و مفاهیم گفته شده را درک کنید می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

آیا React تنها فریمورک فرانت اند است؟

خیر فریمورک های متعددی برای توسعه فرانت اند وجود دارد که react یکی از آنها است از دیگر فریمورک های موجود می توان به Angular که محصول شرکت گوگل است و Vuejs اشاره کرد.

مزایای React نسبت به سایر رقبا چیست؟

 • کامپوننتی(component based) بودن React
  Declarative بودن React
  بر پایه State بودن React
  داشتن DOM مجازی در React و درگیر نشدن برنامه نویس با DOM واقعی