دوره آموزش SQL قسمت 1 : معرفی دوره SQL تضمینی

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
4 ساعت آموزش
امکان دانلود

دوره آموزش SQL ( آموزش زبان SQL | اس کیو ال ) ویدیویی که شامل 23 فیلم آموزشی SQL بصورت گام به گام | تصویری و کارگاهی طراحی و تدوین شده است ، به شما SQL و دستورات آن را به خوبی آموزش می دهد. دوره SQL ( بانک اطلاعاتی SQL ) ای که در حال مشاهده آن هستید از ساده ترین مباحث و مفاهیم بانک اطلاعاتی SQL شروع به آموزش می کند و شما با یادگیری انواع دستورات ، نحوه نوشتن کوئری ها ، استفاده از عملگرها و کلیدواژه های SQL و در نهایت انجام مثال های کاربردی از کوئری های SQL ، به زبان SQL مسلط می شوید. این دوره مناسب افرادی است که می خواهند زبان SQL را بدون در نظر گرفتن پلتفرم خاصی یاد بگیرند.

سرفصل ها

دوره آموزش SQL (اس کیو ال) یا زبان کوئری ساختاریافته پایگاه داده یک دوره مهم و پیش نیاز برای کار با اکثر سیستم های مدیریت پایگاه داده ها مانند اس کیو ال سرور، اوراکل و ... می باشد. مدرس دوره آموزش اس کیو ال با تجربه چندین ساله و پشتیبانی مادام العمر تمام تلاش خود را بکار گرفته تا به شکل گویا، صریح، ساده، کاربردی و عملی دانشجو را با ساختار و قواعد نوشتاری انواع پرس و جوها در سیستم های مدیریت پایگاه داده ای مختلف آشنا کند. دانشجو در پایان دوره آموزشی اس کیو ال به شکل کاملاً تضمینی خواهد توانست با استفاده از زبان SQL به مدیریت داده ها رکوردها، فیلدها، جداول و پایگاه داده ها در انواع سیستم های مدیریت پایگاه داده بپردازد.

SQL (اس کیو ال) یا زبان پرس و جو پایگاه داده چیست؟

SQL مخفف عبارت Structured Query Language است که به آن “زبان پرس‌وجوی ساختار یافته” هم می گویند.اِس کیو اِل یک زبان استاندارد برای دسترسی و کار با پایگاه‌داده (database) است. این زبان از سال 1987 یک زبان استاندارد بین المللی (ISO) بوده است. به عبارتی دیگر SQL یک زبان پرس و جوی ساختاریافته یا به عبارتی یک زبان پایگاه داده ها است که با یادگیری و آموزش آن می توانید ارتباط بین برنامه های کاربردی و داده های موجود در سیستم های RDBMS خود را مدیریت و تحقق بخشید. دستورات SQL را با توجه به نوع تاثیری که بر پایگاه داده دارد به دو دسته تقسیم کرده‌اند:

  1. دستورات DDL : این گروه از پرس و جوها، از دستوراتی تشکیل شده است که بر ساختار پایگاه داده تاثیر می‌گذارد و هیچ تاثیری روی محتوای آن ندارد. برای مثال دستور ایجاد یا حذف یک جدول.
  1. دستورات DML : در این گروه از پرس و جوها، دستوراتی برای کار با محتویات پایگاه داده وجود دارد که هیچ تاثیری روی ساختار پایگاه داده نمی‌گذارند. برای مثال دستور درج، به‌روزرسانی یا حذف اطلاعات از یک جدول.

وجه تمایز این دوره با سایر دوره ها در چیست؟

  • پشتیبانی مادام العمر
  • پاسخ گویی 24 ساعته
  • تضمین یادگیری به زبان ساده، گویا و عملی
  • تجربه چندین ساله مدرس
  • قیمت مناسب نسبت به بسیاری از دوره های بی کیفیت و حضوری
  • تبدیل دانشجو به یک توسعه دهنده پایگاه داده