دوره آموزش SQLite مقدماتی تا پیشرفته + گواهینامه و پشتیبانی

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
5 ساعت آموزش
امکان دانلود

در جامعترین دوره آموزش اس کیو لایت | SQLite شما بصورت گام به گام در قالب 28 فیلم آموزش SQLite به این نرم افزار مدیریت بانک اطلاعاتی مسلط خواهید شد. در این دوره SQLite شما از نصب پایگاه داده SQLite ، تعریف جدول ، ویرایش جدول ، تغییرات جدول ، انواع کوئری و ... به زبان SQL شروع به یادگیری می کنید و در نهایت در پایان دوره با استفاده از زبان پایتون نیز مدیریت SQLite را انجام خواهید داد. این دوره آموزش SQLite به زبان بسیار ساده می باشد و به علاقه مندان به حوزه بانک اطلاعاتی توصیه می شود.

سرفصل ها

بانک اطلاعاتی SQLite | اس کیو لایت چیست؟

بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) همانطور که از نام آن پیدا است یک بانک اطلاعاتی رابطه ای بر پایه زبان برنامه نویسی SQL است که ساختار بسیار ساده ای دارد و بسیار سبک بوده و بر پایه سرور و کلاینت کار نمی کند و به عباراتی server less است و از این رو نیاز به پیکر بندی خاصی ندارد.

زمانی که نرم افزار ها با یک بانک اطلاعاتی سرور مانند بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور (SQL server database) می خواهند ارتباط برقرار کنند ، برای این برقراری ارتباط نیاز به یک سری پردازش های داخلی نظیر استفاده از پروتکل TCP/IP دارند اما در مورد بانک اطلاعاتی مانند بانک اطلاعاتی اس کیو لایت  (SQLite database) که بر پایه سرور و کلاینت کار نمی کند (server less) ، احتیاج به این پردازش ها و استفاده از پروتکل نیست.

در بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) ، پروسه ای که می خواهد به بانک اطلاعاتی دسترسی پیدا کند مستقیما از فایل های بانک اطلاعاتی در هارد دیسک می خواند. از این رو می توانند چندین برنامه کاربردی به آن دسترسی داشته باشند که این امکان ، هم می تواند مزیت محسوب شود و هم مشکلاتی را در پی داشته باشد.

همچنین بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) یک نرم افزار سورس باز (open source) است که به صورت رایگان عرضه می شود و در سال های اخیر با استقبال بسیاری مواجه شده است و نرخ استفاده از آن به سرعت رشد کرده است.

معرفی ویژگی های SQLite | اس کیو لایت

  1. نصب بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) بدون نیاز به هیچ گونه پیکربندی خاص به عبارت دیگر zero-configuration است. در حالیکه بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور (SQL server data base) نیاز به تنظیمات و پیکر بندی خاص خود دارد.
  2. بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) روی چندین سیستم عامل قابل نصب است.
  3. بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) از زبان های برنامه نویسی بسیار زیادی پشتیبانی می کند.
  4. بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) برای نصب ، نیاز به فضای بسیار کمی دارد در حالیکه بانک اطلاعاتی اسکیو ال سرور (SQL server data base) به حداقل شش گیگابایت از فضای هارد دیسک نیاز دارد.
  5. بانک اطلاعاتی اس کیو لایت (SQLite database) به صورت مستقل عمل می کند یعنی احتیاج به برنامه دیگری برای نصب ندارد.