دوره آموزش ویپ (VoIP) ایزابل و الستیکس 0 تا 100 با 9 درس رایگان

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
14 ساعت آموزش
امکان دانلود

کاملترین دوره آموزش VoIP ( ویپ ) به زبان فارسی ( 7 ساعت آموزش ویپ با 9 فیلم آموزش رایگان Voip ) به همراه پشتیبانی استاد می باشد که می توان از آموزش ویپ مهندس صبری در وب سایت توسینسو داشت. 14 کارگاه عملی به شما این امکان را می دهد که براحتی متوجه کیفیت بالای این دوره ویپ شوید. شما با گذراندن این دوره آموزشی ویپ ( VoIP ) به لحاظ علمی و کیفی می توانید پروژه های VoIP شرکت های کوچک و بزرگ را انجام دهید.

سرفصل ها

آموزش ویپ (Voip) ، آموزش voip ، آموزش الستیکس ، آموزش استریسک

چرا باید دوره آموزشی VoIP ایزابل و الستیکس را بخریم؟

 • شما فقط آموزش نمیبینید بلکه تجربه چند ساله مدرس را در اجرای پروژه های VoIP در سازمان های ایران را به دست می آورید
 • کل ساختار دوره بر اساس یک لابراتوار شبیه سازی شده یک سازمان واقعی است تا واقعیت ها را ببینید
 • بیش از 14 کارگاه عملی برای درک بهتر مباحث تئوری برای شما برگزار شده است
 • شما پشتیبانی استاد را در کنار خود دارید و سوالات خود را براحتی می توانید بپرسید و سریع جواب بگیرید
 • بعد از گذراندن دوره VoIP (ویپ) به شما گواهینامه حضور در دوره وب سایت توسینسو اهداء خواهد شد
 • بعد از گذراندن دوره آموزشی VoIP با ایزابل و الستیکس ، شما امکان راه اندازی سیستم VoIP را روی هر دو پلتفرم را خواهید داشت.
 • ما به شما تضمین می دهیم که حوصله شما حین دوره سر نمی رود
 • حتما روی لینک پروفایل مدرس کلیک کنید و رزومه استاد را بررسی کنید تا با خیال راحت انتخاب کنید

ویپ (VoIP) چیست؟

 VOIP مخفف عبارت Voice Over IP که به معنی صدا بر روی بستر IP و یا شبکه های کامپیوتری است . به زبان ساده تر تکنولوژی VoIP از زیر ساخت شبکه آی پی یا همان شبکه های کامپیوتری برای انتقال صوت استفاده می کند و ارتباطات صوتی را روی شبکه بر مبنای IP  انتقال می دهد .بر خلاف تصور برخی ، شبکه آی پی لزوماً به معنای اینترنت نمی باشد و سیستم VoIP می تواند کاملا به صورت مستقل از اینترنت در شبکه های داخلی (LAN) شرکت ها و سازمان های مختلف پیاده سازی شود .

داشتن دانش لازم شبکه در حد دوره آموزش نتورک پلاس برای آموزش ویپ الزامی است

از امکانات متنوع و پیشرفته آن استفاده نمود . در واقع یک مرکز تلفن VoIP می تواند جایگزین سانترال های سنتی و قدیمی می شود که نه تنها تمامی امکانات یک سانترال داخلی را ارائه می دهد بلکه بسیاری از محدودیت های سانترال آنالوگ را ندارد و امکانات بسیار بیشتری را به شما ارائه می دهد .امروزه حتی مخابرات برای انتقال ترافیک تلفن از یک مرکز مخابراتی به مرکزی دیگر و یا حتی استانی دیگر به جای استفاده از زیر ساخت زوج سیم مسی از تکنولوژی VoIP استفاده می کند .

اهمیت دوره آموزشی VoIP (ویپ) با ایزابل و الستیکس چقدر است؟

در دوره آموزشی VoIP (ویپ) با ایزابل و الستیکس راه اندازی یک سیستم VoIP برای یک شرکت و یا سازمان با ایزابل و یا با الستیکس آموزش داده شده است و یعنی شما در راه اندازی سیستم ویپ با ایزابل و الستیکس مشکلی نخواهید داشت و همچنین استفاده از سناریوهای کاربردی همراه با سخت افزار واقعی ، برای شما عزیزان هنرجو آماده شده تا یکی از بهترین و پرکاربردترین دوره های راه اندازی VoIP را آموزش ببینید.

همچنین کلیه ای مراحل نصب و پیکربندی اولیه یک سیستم ویپ تا راه اندازی کامل یک سیستم مرکز تلفنی VoIP ، را بطور جامع و کاربردی در  Issabel و Elastix   ، به صورت گام به گام و نکته به نکته ، اما به زبان ساده ، پیاده سازی و خدمت شما هنرجویان عزیز ارائه شده است .

نکته مهم : این دوره آموزشی بصورت کاملاً عملی و با استفاده از تجهیزات واقعی سخت افزاری و طبق آخرین سرفصل های روز ، تهیه  و ارائه شده است ، بطوریکه بعد از گذراندن این دوره ، هنرجو قادر خواهد بود به تنهایی ، یک سیستم تلفنی VoIP را ، راه اندازی و تحویل کارفرما دهد.

بازار کار متخصصین حوزه ای VoIP چقدر است؟

امروزه VoIP محبوب ترین روش راه اندازی سیستم مرکز تلفنی (معادل همان سانترال های قدیمی با امکانات خیلی بیشتر) در شرکت ها و سازمان ها می باشد که با توجه به رایگان بودن ایزابل و الستیکس، سیستم های ویپ (VoIP) بیشتر با این روش راه اندازی می شود. هنرجویان عزیزی که دوره آموزشی VoIP ایزابل و الستیکس را تهیه و آموزش می بینند می تواند جهت راه اندازی و پیکربندی و یا رفع عیب سیستم های ویپ در بازارکار مشغول به کار شوند.

چند کارگاه عملی در دوره آموزشی VoIP ایزابل و الستیکس وجود دارد؟

14 کارگاه عملی متنوع برای یادگیری بهتر راه اندازی VoIP در این دوره آموزشی آورده شده است که لیست آنها را می توانید در زیر مشاهده کنید :

 1. کارگاه 1 : آموزش نصب ایزابل و الستیکس

 2. کارگاه 2 : ایجاد داخلی و رجیستر کردن ان بر روی IP Phone ، Gateway FXS ، softphone 

 3. کارگاه 3 : آموزش برقراری سیپ ترانک با شرکت های ارائه دهند تلفن ثابت دیجیتالی و برقراری تماس ورودی و خروجی

 4. کارگاه 4 : آموزش راه اندازی ارتباط با Gatway FXO و برقراری تماس ورودی و خروجی با خطوط آنالوگی شهری 

 5. کارگاه 5 : آموزش فارسی سازی پیغام های صوتی ایزابل و الستیکس

 6. کارگاه 6 : آموزش راه اندازی منشی تلفنی IVR جهت مدیریت تماس های ورودی و هدایت تماس های ورودی

 7. کارگاه 7 : آموزش راه اندازی صف Queue جهت مدیریت تماس های زیاد ورودی و راه اندازی مرکز تماس 

 8. کارگاه 8 : آموزش راه اندازی Misc Destination جهت هدایت یک تماس به خارج از سرور ویپ

 9. کارگاه 9 : آموزش راه اندازی ضبط مکالمات و بازیابی آن ها

 10. کارگاه 10 : آموزش راه اندازی صندوق صوتی و همچنین صندوق پیشنهادات و انتقادات

 11. کارگاه 11 : آموزش راه اندازی ترانک بین دو سرور و برقراری تماس داخلی به داخلی از سرور اول به دوم

 12. کارگاه 12 : آموزش راه اندازی ترانک بین چند سرور و برقراری تماس داخلی به داخلی بین سرور ها

 13. کارگاه 13 : معرفی و تست فیچر کد های پر استفاده در سرور های VoIP

 14. کارگاه 14 : آموزش ریست کردن پسور سرور ایزابل

کاربرد ویپ (VoIP) چیست؟

راه اندازی مرکز تماس - راه اندازی سیستم مرکز تماس (جایگزین سانترال‌های سنتی) - انتقال خطوط تلفن ثابت آنالوگ از یک نقطه به نقطه دیگر برای مثال انتقال یک خط شهری مربوط به تهران به شهرستان - راه اندازی سیستم نظرسنجی - راه اندازی سیستم نوبت دهی - راه اندازی صندوق انتقادات پیشنهادات و بسیاری کاربرد دیگر ...

هدف استفاده از ویپ (VoIP) چیست؟

با توجه به این که تماس ویپ بر بستر شبکه برقرار می شود لذا مدیریت و راه اندازی تماس تلفنی بدون نیاز به بستر مجزا ندارد و با شبکه که از پیش در سازمان وجود دارد قابل راه اندازی است.

مزایای استفاده سرویس ویپ چیست؟

هزینه کمتر نسبت به روش‌های سنتی برقراری ارتباط تلفن - امکان برقراری تماس با چند نفر به صورت هم‌زمان - برای برقراری با هرکس در هر نقطه از جهان تنها نیاز است که طرفین به اینترنت متصل باشند - امکان ارسال انواع داده مانند عکس، فایل و … در هنگام برقراری تماس - محدود نبودن طول مدت تماس - بهبود کیفیت برقراری تماس صوتی - امکان برقراری تماس تصویری - عدم نیاز به کابل کشی - بهبود عملکرد سازمان‌ها - بهینه سازی ارتباط

ایزابل و الستیکس چیست ؟

ایزابل و الستیکس نرم افزار تلفنی رایگان و متن باز می باشند که هسته تلفنی آن ها Asterisk می باشد. ایزابل و الستیکس تعداد زیادی نرم افزار جانبی را در بر گرفته و باعث شده است که حتی افرادی که دانش نسبتاً کمی از VOIP و شبکه دارند به راحتی بتوانند یک مرکز تماس حرفه ای برای سازمان خود راه اندازی کنند.استریسک ( Asterisk ) محبوب ترین نرم افزار تلفنی در سال ۱۹۹۹ توسط مارک اسپنسر  ( Mark Spencer ) بنیانگذار شرکت دیجیوم برای سیستم عامل لینوکس تولید شد ، هر جند این نرم افزار بسیار کار آمد و قدرتمند هست ولی به دلیل عدم داشتن واسط کاربری گرافیکی کار با آن بسیار دشوار است و صرفا متخصصین خبره می توانند ار آن  استفاده کنند . ولی از انجایی که این نرم افزار به صورت متن باز و و رایگان ارائه می شود شرکت های دیگر  دست به کار شدند و و شروع به تولید واسط کاربری برای استریسک کردند .

چگونه با شماره ای می توان از طریق تلفن ویپ تماس گرفت؟

روال دریافت تماس ها و تماس گرفتن با دیگران هنگامی که خط تلفن شهری را بر روی شبکه ویپ قرار می دهید دقیقا همان چیزی است که اکنون در تلفن های سنتی استفاده می کنید. هنگامی که خطوط تلفن خود را بر روی شبکه ویپ قرار می دهید دیگران با گرفتن شماره شما (همان شماره خط شهری شما) می توانند تلفن (یا تلفن ها) شما را به صدا وادارند.

هنگامی که از سرویس های ویپ ارائه شده توسط شرکت ها استفاده می کنید بر اساس سیاست های ارائه دهنده، روش های مختلفی برای برقراری تماس استفاده از ویپ وجود دارد. در اپلیکیشن هایی که امروزه برای تلفن های هوشمند ارائه شده اند و از طریق تکنولوژی ویپ اجازه برقراری ارتباط را به کاربران می دهند، معمولا از یک نام کاربری استفاده می کنند و شخص مقابل نیز باید از این اپلیکیشن استفاده کند.

آیا با تلفن ویپ می توان با تلفن های معمولی تماس گرفت؟

اگر شما خط تلفن شهری خود را بستر ویپ قرار داده اید، می توانید با خطوط تلفن شهری نیز تماس بگیرید. اما اگر سرویس ویپی از یک ارائه دهنده سرویس خریداری کرده اید باید سیاست های فروشنده را از او جویا شوید. برخی از شرکت های ارائه دهنده ممکن است فقط به شما اجازه برقراری ارتباط یوزر به یوزر را ارائه دهند و فقط مجبور به تماس با افرادی باشید که از همان شرکت سرویس خریداری کرده اند. بسیاری از شرکت ها قابلیت تماس رایگان یوزر به یوزر را ارائه می دهند ولی برای تماس با تلفن های شهری باید پلن خاصی را خریداری کنید. به عنوان مثال اسکایپ به شما قابلیت تماس یوزر به یوزر را ارائه می دهد و برای تماس خطوط تلفن شهری باید پلن های متفاوتی را خریداری کنید.

آیا برای برقراری ارتباط ویپ به کامپیوتر احتیاج است؟

گرچه با استفاده از یک کامپیوتر می توان تماس های ویپ را انجام داد و مدیریت کرد، استفاده از آن الزامی نیست و تلفن های ویپ نیز وجود دارند که چهره ای شبیه تلفن های معمولی دارند و با استفاده از آن ها قادر هستید تماس های ویپ را برقرار کنید.البته توجه کنید که در هر صورت شما برای برقراری ارتباط VoIP نیاز به یک اینترنت با سرعت مناسب دارید. اینترنت معمولا از طریق کابل های Lan و یا Wifi به گوشی های تلفن آی پی وارد می شوند.امروزه نرم افزار های بسیاری نیز برای گوشی های تلفن همراه طراحی و ساخته شده اند که به شما امکانات تکنولوژی ویپ را ارائه می کنند.

کیفیت صدای انتقالی با استفاده از VoIP چگونه است؟

کیفیت صدا در تکنولوژی ویپ طی سال های گذشته پیشرفت بسیاری داشته و اکنون می توان گفت که در اکثر موارد بسیار عالی و فوق العاده است. البته داشتن یک ارتباط با کیفیت نیازمند داشتن تجهیزات و خط اینترنت مناسب است.
امروزه کیفیت صدای تلفن های آی پی از تلفن های معمولی بسیار بیشتر است و همچنین صدای انتقالی با تکنولوژی ویپ می تواند بسیار با کیفیت تر از یک خط تلفن شهری باشد.

اگر سرویس ویپی را از یک ارائه دهنده خریداری می کنید، باید توجه داشته باشید که این سرویس ممکن است مشکلات کیفیت صدا داشته باشد. کیفیت صدای ویپ می تواند از یک ارائه دهنده تا ارائه دهنده دیگر کاملا متفاوت باشد. بهتر از قبل از خرید سرویس ویپ به تالار های گفتگوی ویپ سر بزنید و درباره سرویس دهنده ویپی که مد نظر دارید پرس و جو کنید.

برند های معروف ارائه دهنده تجهیزات ویپ چه برند هایی هستند؟

شرکت های بسیاری در زمینه تکنولوژی ویپ و تولید تجهیزات این تکنولوژی فعالیت می کنند. اگر بخواهیم بهترین های آن ها را معرفی کنیم می توانیم به شرکت پلیکام، گرنداستریم، یالینک، نیوراک، سانوی، اسنوم و سیسکو اشاره کنیم.
چه زمانی مناسب است که از VoIP به جای تلفن معمولی استفاده کنیم؟

اگر شما شرایط شما مانند یکی از شرایط زیر است، شما بهتر است استفاده از ویپ به جای تلفن معمولی را مد نظر قرار دهید: “من اینترنت سرعت بالا دارم و می خواهم هزینه تماس های شخصیم رو کاهش بدم.” “من مدیر یک شرکت هستم و هزینه های بالای تماس ها منو کلافه کرده، تماس هایی که کارمندا با هم می گیرن خیلی بیشتر از تماس های مشتری ها شده!”

“من یک شرکت با چند تا شعبه دارم، اگه می شد بین شعبه ها یک خط تلفن اختصاصی رایگان می کشیدم خیلی خوب می شد!” “من تماس های بین المملی زیادی می گیرم، هزینه ها خیلی زیاد هست، اگه یه راه حلی بود که هزینه تماس های بین المملی به اندازه تماس های داخلی می شد عالی بود.” “من امکانات بیشتری لازم دارم، خط تلفن معمولی هیچ امکاناتی نداره، حتی برای یه صندوق صوتی باید دستگاه های خاص خریداری کنم.”

“منشی شرکت ما کارش شده اینکه هر کی تماس می گیره وصل کنه به بقیه کارمندا، بهتره یه سیستم اتوماتیک باشه که تماس هایی که از بیرون میاد رو اتوماتیک مسیر دهی کنه” “من می خوام هر جایی که هستم به خط تلفن شرکتم دسترسی داشته باشم. مگه می شه آدم تماس بگیره برای یه موضوع کاری و شماره موبایلش بیوفته؟ کاش یه راه حلی بود که با موبایلمم می تونستم از خط تلفن شرکت تماس بگیرم”

آیا نگه داشتن شماره تلفن حال حاضر و استفاده از تکنولوژی ویپ همزمان ممکن است؟

بله شما می توانید خطوط تلفن حال حاضر خود را نیز به شبکه ویپ متصل کنید و از امکانات ویژه ای که این تکنولوژی در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. البته قرار دادن یک خط شهری بر روی شبکه اینترنت نیازمند برخی تجهیزات است که بهتر است به متخصصین این امر سپرده شود.شما می توانید با استفاده از تکنولوژی ویپ خطوط تلفن خود را به مکان های دیگر نیز منتقل کنید. مثلا از خط تلفن خانگی خود در شرکت بهره مند شوید.

آیا ممکن است پیش شماره یک شهر دیگر را برای شماره تلفن انتخاب کنم؟

بله، به کمک تکنولوژی ویپ این کار قابل انجام است. شما می توانید شماره ای تهیه کنید به مربوط به استان دیگری است. سرویس دهندگان ویپ برای استان های مختلف قیمت های مختلفی دارند، قبل از خرید بخش فروش این شرکت ها مشورت کنید.

با تکنولوژی ویپ آیا ممکن است شماره تلفن خانه یا شرکت را در حین مسافرت هم استفاده کرد؟

به طور کلی هر کجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، با استفاده از تکنولوژی ویپ، قادر هستید به خط تلفن خود نیز دسترسی داشته باشید. اگر می خواهید در حین مسافرت نیز از خط تلفن خانه یا شرکت خود استفاده کنید، به آن ها پاسخ داده و یا با شماره آن ها با دیگران تماس بگیرید، بهتر است مطمئن شوید که در مکانی که قصد رفتن به آن را دارید، اینترنت داشته باشید.راه های بسیاری وجود دارد که بتوانید تماس های تلفن ویپ خود را بر روی گوشی هوشمند خود مدیریت کنید. سرویس های ارائه دهنده ویپ نیز ممکن است نرم افزار های مخصوص به خود را ارائه داده باشند و با استفاده از آن ها بتوانید با تلفن هوشمند از طریق شماره تلفن خود ارتباط برقرار کنید.

تماس هایی که از طریق VoIP انجامی می شوند، چقدر امنیت دارند؟

امنیت مقوله ای بسیار مهم در ارتباطات صوتی و تصویری است. تکنولوژی ویپ طی سال های اخیر در زمینه امنیت بسیار پیشرفت داشته و امروزه می توان گفت که در صورت تنظیم شدن درست تجهیرات، از امن ترین روش های برقراری ارتباط است. سرویس های ویپ معمولا از سیستم های رمز نگاری برای تضمین امنیت اطلاعات استفاده می کنند. به این صورت که اطلاعات ابتدا از طریق یکی از روش های رمز نگاری، به کد های غیر قابل خواندن تبدیل می شود و سپس بر بستر اینترنت قرار می گیرد. این اطلاعات را حتی اگر هکر به دست آورد، نمی تواند برای خواندن اطلاعات واقعی بازگشایی کند.

دوره های مرتبط و ارزشمند در حوزه میکروتیک :

 1. دوره آموزشی میکروتیک | MTCNA | مطابق با سرفصل های رسمی میکروتیک از مهندس صبری
 2. دوره آموزشی میکروتیک | MTCRE | مطابق با سرفصل های رسمی میکروتیک از مهندس صبری
 3. دوره آموزشی میکروتیک | MTCWE | مطابق با سرفصل های رسمی میکروتیک از مهندس صبری
 4. دوره آموزشی میکروتیک با سناریوهای دنیای واقعی از مهندس صبری
 5. دوره آموزشی مهندسی ویپ (VoIP) ایزابل و الستیکس از مهندس صبری
 6. ارتباط دو شعبه ای داخل و خارج کشور با میکروتیک از مهندس صبری
 7. و صدها مقاله و آموزش کاربردی و پرسش و پاسخ در جزیره میکروتیک در توسینسو