بهترین دوره آموزش CMD دستورات ویندوز صفر تا صد + 12 درس رایگان

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

دوره آموزشی خط فرمان ویندوز یا آموزش CMD یکی از دوره های جذاب برای کامل کردن تخصص شما در استفاده از محیط خط فرمان ویندوز یا Command Prompt است. شما در این آموزش Command Prompt از مقدماتی ترین نکات آموزشی خط فرمان ویندوز تا نوشتن اسکریپت ها به زبان Batch Scripting ویندوز آشنا می شوید و یک کاربر فوق حرفه ای ویندوز می شوید. این دوره آموزشی بصورت مقدماتی تا پیشرفته تهیه و تدوین شده است.


چرا CMD ؟

یادگیری و استفاده از CMD یا همان Command Prompt یا خط فرمان ویندوز بصورت حرفه ای یکی از کارهایی است که بسیار برای متخصصی کامپیوتر یک فعالیت با کلاس و حرفه ای محسوب می شود. اولین محصول شرکت مایکروسافت DOS نام داشت. DOS مخفف Disk Operation System می باشد. محیط CMD برای ارتباط برقرار کردن با Kernel اصلی DOS طراحی شد.در واقع توسط CMD می توان دستورات را در محیط DOS اجرا کرد.

با پیشرفت OS های شرکت مایکروسافت DOS به عنوان یک سیستم عامل جدا در کنار ویندوز های جدید این شرکت قرار گرفت تا محیط دستورات و Command Prompt را برای کاربران به ارمغان بیاورد.با این محیط می توان در ویندوز کارهای روزمه و حیاطی سیستم را با دستور اجرا کرد.محیط Command دارای مزیت های زیادی از جمله امنیت بیشتر می باشد ولی از جهت اینکه دارای محیط GUI نمی باشد اندکی برای کاربران خشک و خشته کننده است.در این قسمت مقدمه ای از محیط CMD خدمت شما دوستان عزیز معرفی می شود.

مدرس: وحید ایران نژاد