محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

تلگرام یا Telegram به درد چه کسانی می خورد ؟

تلگرام تقریبا به درد همه افرادی که دنبال برقراری ارتباط پر سرعت و قابل اعتماد می گردند می خورد. کاربرانی که قصد انجام فرآیند های تجاری را دارند یا گروه ها و تیم هایی که نیاز به راه اندازی گروه هایی با کاربران زیاد می باشند می توانند از تلگرام به عنوان یک وسیله کاربردی بر روی سیستم های دسکتاپ و گوشی ها و تبلت های خودشان استفاده کنند ، از جهتی تلگرام با استفاده از قابلیت های اشتراک فایلی که دارد و بسیار قدرتمند در این حوزه نیز کار کرده است امکان ایجاد گروه های تخصصی و غیر تخصصی بسیار خوبی را به کاربرانش می دهد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

قبلا گروه های تلگرام حداکثر تا 200 نفر عضو را در گروه ها قبول می کرد ، اما با توجه به نیاز کاربران این تعداد به 5 هزار نفر در هر گروه افزایش یافت و تلگرام اسم گروه هایش را به Super Group تغییر داد ، اما نکته منفی در خصوص استفاده از گروه های تلگرام این بود که به محض اینکه بحثی در گروه انجام می شد احتمال زیاد شدن بسیار زیاد پیام ها و گم شدن پیام ها و فایل ها بسیار زیاد شد ، بنابراین تلگرام برای گروه های خودش امکاناتی مثل Reply کردن یا پاسخ به پیام کاربران ، Mention کردن یا نقل قول از کاربران دیگر و همچنین قابلیت hashtag برای جستجوی بهتر مطالب را اضافه کرد و قابلیت جستجوی مطالب در گروه ها را نیز به این نرم افزار اضافه کرد. اینکار باعث شد کارایی گروه ها بیشتر و بهتر شده و کاربران نیز راضی تر باشند.

Supergroup تلگرام چیست

با توجه به اینکه امروزه استفاده از تصاویر و گرافیک برای برقراری ارتباطات و بیان احساسات بسیار استفاده می شود ، تلگرام ابتدا قابلیت Emoji یا همان شکلک های معروف را درون خودش دید ، به مرور زمان قابلیتی به نام Sticker را اضافه کرد که با استفاده از آن کاربر می تواند تقریبا هر تصویری که دوست دارد را به عنوان احساس فعلی خودش در پیام ها ارسال کند و در نهایت امروزه شما می توانید تصاویر Gif متحرک را نیز به راحتی در پاسخ به کاربرانتان و دوستانتان ارسال کنید و این به تنهایی باعث شد استقبال از این نرم افزار بیش از پیش شود.

نکته جالب اینجاست که کاربران خودشان می توانند Gif ها و Sticker های مخصوص خودشان ایجاد کنند و هیچوقت وابسته به پیشفرض های تلگرام نیستند ، همچنین قابلیت جستجو در Gif ها نیز در نرم افزار بروز فعلی تلگرام وجود دارد که شما می توانید از آن برای جستجوی Gif های جالب استفاده کنید. تلگرام امکان برنامه نویسی برای پلتفرم Open Source خودش را نیز می دهد و این یعنی برنامه نویس ها می توانند در این نرم افزار دستکاری کرده و نرم افزار دلخواه خودشان مبتنی بر تلگرام را ایجاد کنند ، برای مثل Mobogram یکی از این دسته نرم افزارها است.

استیکرهای تلگرام

یکی از قابلیت های بسیار خوب تلگرام این است که کاربران اصلا نیازی به فضای زیادی برای کار کردن با فایل ها ندارند ، در واقع تلگرام فضای مورد نیاز شما را تقریبا به صفر می رساند !! جالب است نه ؟ بله با استفاده از پشتیبانی از فضای Cloud ای که تلگرام دارد و همچنین قابلیت استفاده از سیستم Cache که بارگزاری اطلاعات را نیز بهتر و بیشتر می کند تلگرام می تواند فایل های شما را بدون نیاز به فضای اختصاصی برای شما نگهداری کند و در صورت نیاز فقط یکبار فایل ها در این سیستم قرار می گیرند. کاربرانی که برایشان حریم خصوصی مطرح است در تلگرام می توانند از قابلیت های پیشرفته ای که در خصوص حریم خصوصی وجود دارد استفاده کنند که از آنها به عنوان Advanced Settings و Privacy در زبان اصلی نام برده می شود.

اگر محرمانگی در مکالمات و مکاتبات خودتان می خواهید قابلیت چت های محرمانه یا Secret Chats یکی از مواردی است که می تواند بسیار جذاب باشد ، قابلیت های از بین رفتن خودکار پیام ها ، عکس ها ، ویدیوها و فایل ها و قفل شدن نرم افزار با اضافه کردن پسورد به نرم افزار از دیگر امکانات امنیتی و حریم خصوصی است که برای کاربرانی که از حریم خصوصی خودشان می خواهند حفاظت کنند بسیار کاربردی است.

کاربرد Secret Chat در تلگرام

هر چند که بارها در ITPRO در خصوص حریم خصوصی در اینترنت و اینکه سالهاست این حریم ها دیگر وجود ندارد صحبت کرده ایم ، اما به هر حال کاربران اینترنت ناگزیر از استفاده از نرم افزارهای ارتباطی هستند و وجود قابلیت های حداقلی در حوزه حریم خصوصی می تواند به اعتماد بیشتر این کاربران به دستگاه هایشان بیشتر کمک کند. Privacy یا حریم خصوصی که در تلگرام وجود دارد به مراتب بهتر و کاربردی تر از نرم افزارهای مشابهی است که در این فضا کاربرد داشته اند. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. ITPRO باشید

نویسنده : محمد نصیری

منبع : ITPRO

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

#تلگرام_چیست #نحوه_جستجو_در_تلگرام #معرفی_امکانات_تلگرام #ایجاد_استیکر_برای_تلگرام #نوشتن_ربات_تلگرام #telegram_چگونه_کار_می_کند #تلگرام_چگونه_کار_می_کند #مکانیزم_کاری_تلگرام #پیام_رسان_تلگرام #telegram_چیست

محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات