محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

تفاوت Windows Defender و Microsoft Security Essentials در چیست؟

چند سالی است که شرکت مایکروسافت نیز وارد بازار تولید آنتی ویروس شده است ، هر چند کاری به کیفیت این آنتی ویروس های تولید شده نداریم اما چند نکته است که در خصوص این آنتی ویروس های آرام بایستی اشاره کنیم . مایکروسافت دو نرم افزار ضد کدهای مخرب ارائه داده است که به نام های Windows Defender و Microsoft Security Essentials معروف هستند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

هنوز برای بسیاری افراد درک تفاوت بین این دو محصول کمی مبهم است و حق نیز با آنهاست ، مایکروسافت در سیستم عامل ویندوز سون خود در قسمت کنترل پنل گزینه Windows Defender را دارد اما در عین حال شما می توانید بر روی این سیستم عامل Windows Security Essentials را نیز نصب کنید ، قاعدتا قرار گرفتن دو آنتی ویروس بر روی یک سیستم غیر منطقی است ، در این مطلب می خواهیم تفاوت بین این دو محصول و اینکه بر روی کدام سیستم عامل بصورت کامل فعالیت می کنند را برای شما تشریح کنیم.

تفاوت بین Windows Defender و Security Essentials


بسته به نوع سیستم عاملی که شما استفاده می کنید شما می توانید از دو محصول ضد بدافزار مایکروسافت به نام Security Essentials و Windows Defender را نصب و استفاده کنید و از شر بد افزارها و ویروس ها راحت شوید. اگر سیستم عامل ویندوز شما نسخه هشت می باشد شما می توانید برای رهایی از شر نرم افزار های جاسوسی ، ویروس ها و سایر بدافزارها از Windows Defender ای استفاده کنید که بصورت پیشفرض بر روی این سیستم عامل نصب شده است.

اگر سیستم عامل شما ویندوز هفت ، ویندوز ویستا و یا ویندوز XP است نرم افزار Window Defender فقط برای شما در حذف نرم افزارهای جاسوسی یا spyware ها کمک می کند و در این سیستم عامل های این نرم افزار یک حفاظت کامل را انجام نمی دهد. برای رهایی از شر ویروس ها و سایر بدافزارها از جمله همین جاسوس افزار ها بر روی ویندوز هفت ، ویندوز ویستا و ویندوز XP شما می توانید از آنتی ویروس رایگان Microsoft Windows Security Essentials استفاده کنید. توجه کنید که در ویندوز هشت مایکروسافت نرم افزار Windows Defender را بصورت کامل جایگزین نرم افزار Microsoft Security Essentials کرده است. شما دیگر نمی توانید از Microsoft Security Essentials در ویندوز هشت و ویندوز RT استفاده کنید برای اینکه نرم افزار بهتری توسط مایکروسافت به نام Windows Defender در کنترل پنل شما وجود دارد که شما را از اینکار بی نیاز می کند.

معمولا تولید کنند آنتی ویروس در دنیا برای اینکه بتوانند بهترین حفاظت از سیستم عامل را انجام دهید نرم افزارهای خود را در دو قالب نصب شده روی سیستم عامل و لایو بر روی CD یا DVD ارائه می کنند. برخی از کدها و نرم افزار های مخرب به شما اجازه حذف خود از طریق سیستم عامل را نمی دهند و خود را طوری به فایل های سیستم متصل می کنند که شما با نرم افزار موجود آنتی ویروس قادر به حذف آن نیستید در چنین مواقعی شما از CD یا USB لایو این محصول آنتی ویروس برای حذف ویروس ها استفاده می کنید .

که می توانید آن را دانلود کنید و بعد از نصب بر روی CD یا USB از طریق Boot سیستم یک اسکن کامل از سیستم خود داشته باشید و اینگونه کدهای مخرب را از روی سیستم حذف کنید. مایکروسافت نیز برای محصول Windows Defender خود یک نسخه آفلاین قابل Boot بر روی سیستم ارائه کرده است که نکته بسیار جالب آن رایگان بودن آن است ، شما می توانید Windows Defender Offline را از همین لینک بصورت رایگان دانلود و استفاده کنید. در صورتیکه پیشنهاد و نظر خاصی در خصوص این محصول دارید در ادامه موضوع مطرح کنید. ITPro باشید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات