امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

حل مشکل اجرا نشدن Windows Defender در ویندوز 7

خب اگر با ویندوز 7 کار کرده باشید حتماََ میدانید که قابلیتی به نام Windows Defender در این سیستم عامل وجود دارد که میتوان گفت آنتی ویروس ویندوز 7 میباشد هر چند که Windows Defender در ویندوز های 8 و 10 نیز وجود دارد ولی متاسفانه به طور اتوماتیک اجرا نمی شود و با پیغام خطا همراه باشد. خب گاهی اوقات پیش می آید که Windows Defender به مشکل میخورد و سرویس آن اجرا نمی شود و شما با پیغام زیر مواجه میشوید :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
Windows could not start the Windows Defender service on Local Computer.

ما در این آموزش بر آن شدیم تا به رفع این مشکل بپردازیم ، پس تا پایان آموزش با اجرا نمودن راهکار های ارائه داده شده با ما باشید ...

راهکار اول : Restart کردن کامپیوتر

گاهی اوقات این مشکل با یک Restart کردن ساده سیستم حل میشود.

راهکار دوم : حذف آنتی ویروس اضافه از روی سیستم

اگر نرم افزار آنتی ویروس Third-Party روی سیستم تان نصب شده است آنها را به طور کامل با ابزار مخصوص به خودشان حذف کنید. در این لینک ابزار هایی که میتوانید آنتی ویروس ها را حذف کنید لینک دانلودشان قرار داده شده است.

راهکار سوم : پاک کردن بدافزارها از روی سیستم

ممکن است بدافزارها باعث بوجود آمدن این مشکل شود از این رو شما میتوانید با استفاده از ابزار هایی مثل Malwarebytes و یا Microsoft Safety Scanner بدافزارها را از روی سیستم پاکسازی کنید.

راهکار چهارم : استفاده از ابزار SFC sacn

با استفاده از ابزار کاربردی SFC scan میتوانید فایل های سیستمی به مشکل خورده را تعمیر کنید برای استفاده از این ابزار باید به ترتیب دستورات زیر را در Command Prompt با سطح دسترسی ادمین اجرا کنید :

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

راهکار پنجم : Clean Boot

یکی از ترفند هایی که در این گونه مواقع واقعا به کمک شما می آید Clean Boot کردن سیستم است.

راهکار ششم : Restart کردن سرویس Security Center

برای انجام این کار کلید های ترکیبی Windows و R را بفشارید و در پنجره RUN تایپ کنید services.msc و اینتر کنید. حال سرویس Security Center را پیدا کرده و روی آن راست کلیک کرده و آنرا Restart کنید.

راهکار هفتم : پاک کردن کلید های رجیستری مشکل دار

در RUN تایپ کنید regedit تا رجیستری باز شود حال مسیر زیر را دنبال کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options

حال به دنبال Entry هایی به نام های MSASCui.exe ، MpCmdRun.exe و یا MsMpEng.exe باشید و آنها را حذف کنید. یکبار هم با نرم افزار Ccleaner سیستم را پاکسازی کنید و در آخر سیستم را Restart کنید.


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات