امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

6 روش برای رفع خطای PAGE FAULT IN NONPAGED AREA

خب همانطور که میدانید ارور بلواسکرین یا BSOD با خطا های گوناگونی همراه است و راه حل های متنوعی برای حل آن وجود دارد یکی از خطاهایی که با BSOD همراه است به شکل زیر است :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

این گونه خطاها به وضوح نشانگر با مشکل مواجه شدن سخت افزار سیستم ، خرابی فایل های سیستمی ، آلوده شدن سیستم توسط ویروس ها و نرم افزار های مخرب ، نرم افزار آنتی ویروس ، معویب بودن حافظه RAM سیستم و خراب شدن دیسک فرمت شده با NTFS میباشد. پیغام خطای فوق هنگامی ظاهر میشود که داده های درخواستی در حافظه RAM موجود نباشد به این معنی که آدرس حافظه اشتباه باشد. برای برطرف کردن این مشکل شاید بتوانید با یک Restart کردن ساده سیستم مشکل را مرتفع کنید اما ممکن است این مشکل در هر زمانی بروز دهد. خب پس بدون هیچ اتلاف وقت با ارائه دادن راهکار ها یکراست به سراغ حل مشکل میرویم ...

راهکار اول : استفاده از دستورات SFC و CHKDSK

CMD را با دسترسی ادمین باز کنید و دستورات زیر را به ترتیب در آن اجرا کنید :

Sfc /scannow
sfc /scannow /offbootdir=c:\ /offwindir=c:\windows
chkdsk C: /f /r /x

سیستم را Restart کنید.

راهکار دوم : Paging Memory را روی حالت Automatic قرار دهید

برای این کار کلید های ترکیبی Windows و R را بفشارید و در RUN تایپ کنید sysdm.cpl و اینتر را بزنید. در تب Advanced در قسمت Performance روی دکمه Settings کلیک کنید باز در تب Advanced روی دکمه Change کلیک کنید و تیک چک باکس Automatically manage paging file size for all drives را بزنید. OK و Apply کنید و سیستم را Restart کنید.

راهکار سوم : استفاده از System Restore

در RUN تایپ کنید sysdm.cpl و اینتر را بزنید. به تب System Protection رفته و روی دکمه System Restore کلیک کنید و Restore point مورد نظر خود را انتخاب نمایید و روی Next کلیک کنید. در آخر نیز سیستم را Restart کنید.

راهکار چهارم : استفاده از ابزار +Memtest86

ابتدا ابزار Memtest86+را دانلود کنید و محتویات فایل این برنامه را با استفاده از ابزار Memtest86+ USB Installer که در فایل آن نیز موجود است بر روی یک فلش مموری Bootable شده یا قابل بوت شدن بریزید. بعد از این مرحله کامپیوتر را Restart کرده و از تنظیمات BIOS بوت را بر روی فلش مموری تنظیم کنید تا فلش مموری را بخواند و آنرا بوت کند.

راهکار پنجم : استفاده از ابزار Driver Verifier ویندوز

ابزار Driver Verifier هرگونه مشکلی که مربوط به درایور در سیستم است را حل و فصل میکند. استفاده از این ابزار هنگامی سودمند است که شما میتوانید به ویندوز خود بدون هیچ مشکلی لاگین کنید اما نه در حالت Safe mode. توجه کنید که برای اینکار ابتدا یک Restore Point از ویندوز تهیه کنید. برای استفاده از این ابزار در RUN تایپ کنید VERIFIER و اینتر را بزنید سپس در صفحه باز شده یا Driver Verifier Manager گزینه دوم یا (Create custom settings (for code developers انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید و تیک چک باکس های Randomized low resources simulation و DI compliance checking را بردارید روی Next را بزنید، در صفحه بعد گزینه Select driver names from a list را انتخاب نموده و روی Next کلیک کنید و تمام درایور ها را به جز درایور های خود مایکروسافت انتخاب کنید و Finish را بزنید.

راهکار ششم : انجام Automatic Repair

ابتدا DVD ویندوز 10 را داخل سیستم قرار دهید و سیستم را Restart کنید. وقتی پیغام Press any key ظاهر شد یک کلید را به دلخواه از روی کیبورد فشار دهید و به آغاز فرآیند نصب ویندوز 10 هدایت شوید. در پایین دکمه Install Now روی دکمه Repair your computer کلیک کنید و در صفحه بعد Troubleshoot را انتخاب کنید و در صفحه بعدی روی دکمه Advanced option کلیک نمایید. در صفحه بعد Automatic Repair یا Startup Repair را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا فرآیند رفع عیب مشکلات سیستم هنگام بوت شدن توسط ویندوز به پایان برسد. پیروز ، موفق و TOSINSO ای باشید!

نویسنده : امیرحسین کریم پور

منبع : TOSINSO

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد

#رفع_مشکل_بلو_اسکرین #حل_مشکلات_blue_screen_در_ویندوز #حل_مشکل_page_fault_در_بلواسکرین #حل_مشکل_bsod #حل_مشکل_blue_screen #رفع_خطای_بلواسکرین #مجموعه_راهکار_های_حل_مشکلات_ویندوز

امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات