فرهاد خانلری
کارشناس ارشد شبکه مایکروسافت

رفع خطای Saving changes is not permitted در آپدیت SQL Server

حتماً شما هم با بانک Sql Server آشنایی دارید خیلی از مواقع پیش میاد که پس از ثبت جدول یادمون میاد که بخواییم توی جداولمون تغییراتی بدیم که این تغییرات میتونه تغییر Allow Null باشه یا حتی ترتیب ستون های جدول یا تغییر در Data type های یک ستون از جدول و یا اضافه کردن یک یا چند ستون جدید به جدول قبلیمون خب این خیلی ظلم هست که ما نتونیم جدولمون رو ویرایش کنیم و شما در هنکام Save کردن با پیغام زیر روبرو میشید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
Saving changes is not permitted. The changes that you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have either made changes to a table that can't be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the table to be re-created.
وب سایت توسینسو

البته باید بگم که تغییراتی که در بالا اشاره شد منجر به تغییر ساختار metadata متا دیتا جدول شده که برای اعمال این تغییرات نیاز است که جدول مجدد ایجاد شود. به طور پیش فرض در SQL Server برای جلوگیری از ازدست رفتن اطلاعاتی که در جدول ذخیره شده اند، از اعمال این تغییرات جلوگیری میشود.(اینم از کار های مهندس مایکروسافت هست دیگه کاری به خوب یا بدش نداریم ...)

اما چطور از شر این پیام خلاص شیم تا جدولمون ذخیره شه :

مراحل زیر را به ترتیب در SQL Server Management Studio انجام دهید.

  1. به SQL Server Management Studio بروید.
  2. در منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید.
  3. در منوی سمت راست (اصطلاحا Navigation Pane خوانده می شود) Designers را انتخاب کنید.
  4. چک مربوط به عبارت Prevent saving changes that require the table re-creation را برداشته و OK کنید.
وب سایت توسینسو

سپس با خیال راحت تغییر بدید و ذخیره کنید. جهت کسب الاعات بیشتر به سایت مایکروسافت در این لینک مراجعه نمایید.


فرهاد خانلری
فرهاد خانلری

کارشناس ارشد شبکه مایکروسافت

فرهاد خانلری ، مدرس شبکه و برنامه نویسی مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت ، سابقه فعالیت در موسسات و مراکز دولتی در قالب پروژه ، مشاوره و تدریس ، برنامه نویسی ++C ، سی شارپ و دات نت ، متخصص و مدرس شبکه های مبتنی بر سیستم عاملهای مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سخت افزار و ...

نظرات