محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش جستجو و حذف قسمت جداسازی بخش ها (Section Break) در ورد

سلام دوستان، اگر خاطرتان باشد قبلاً به قابلیت Section Break در نرم افزار Word در این لینک اشاره کرده ایم، علاوه بر این روشهایی را نیز برای حذف Section Break در ITPro ارائه گردید. حال در ادامه ی این موضوع به روشی متفاوت در این مورد می پردازیم روشی که خصوصاً زمانی که در سند از تعداد زیادی Section Break استفاده شده باشد نسبت به روشهای دیگر بسیار کاربردی تر خواهد بود. بدین منظور کافیست سندی را که در آن از Section Break استفاده کرده اید باز کنید و سپس کلیدهای Ctrl+H را برای باز شدن ویزارد Replace و یا کلیدهای Ctrl+F را برای باز شدن ویزارد Find بفشارید و یا از منوی Home گزینه Replace را همانند تصویر زیر انتخاب کنید:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

سپس مکان نمای موس را در باکس Find What قرار داده و بر روی گزینه More کلیک کنید:

وب سایت توسینسو

حالا طبق تصویر زیر بر روی گزینه Special کلیک کرده و سپس گزینه Section Break را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

با انجام این کار همانگونه که ملاحظه خواهید نمود کاراکترهای “b^” که نشان دهنده Section Break است در قسمت Find What درج شده است و با انتخاب گزینه Find Next به محل اولین Section Break هدایت خواهید شد:

وب سایت توسینسو

ضمن رجوع به محل هر Section Break با استفاده از گزینه Find Next، در واقع Section Break نیز در حلت انتخاب قرار می گیرد و شما میتوانید با استفاده از کلید Delete آن را حذف نمایید و یا تغییر با استفاده از ویزارد Find & what تغییر دهید. علاوه بر این شما میتوانستید با فشردن کلیدهای “Ctrl + F” و با استفاده از ویزارد Find همانند تصویر زیر با درج کارکترهای Section Break یعنی “b^” نسبت به یافتن آنها اقدام کنید:

وب سایت توسینسو

نویسنده: محمود کیاستی

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

نشر و کپی برداری، صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.


محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات