امیرحسین کریم پور
متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

10 نکته برای رفع مشکل نمایش ندادن برنامه ها در Taskbar ویندوز

مواقعی پیش می آید که برخی از نرم افزار های در حال اجرا در Taskbar ویندوز نمایش داده نمی شوند. اکثرا کاربرانی که سیستم عامل ویندوزشان را به ویندوز 10 ارتقا یا Upgrade کرده اند با این مشکل مواجه میشوند. زمانی که نرم افزاری را اجرا می کنید و سپس پنجره آنرا Minimize می کنید دیگر آن نرم افزار در Taskbar نشان داده نمی شود و شما مجبورید تا کلید های Alt+Tab را بزنید تا دوباره نشان داده شود. این اتفاق بیشتر برای نرم افزار های Edge ، مرورگر Chrome ، نرم افزار Adobe Reader و تعدادی نرم افزار دیگر می افتد. و این در حالیست که با بستن نرم افزار و اجرای مجددا آن مشکل برطرف نمی شود. برای برطرف کردن این مشکل موارد زیر را انجام دهید. احتمالا یکی از راهکار های زیر برای شما جواب می دهد :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

1. کلید های ترکیبی Windows + R را از روی کیبورد بزنید و تایپ کنید Taskmgr و اینتر را بزنید. در تب Processes پراسس Windows Explorer را پیدا کنید روی آن راست کلیک کنید و Restart را بزنید.

2. کلید های ترکیبی Windows+Ctrl+D را از روی کیبورد بزنید تا یک Virtual desktop ایجاد شود. حال در آن دسکتاپ مجازی نرم افزار را اجرا کنید. با کلید های ترکیبی Windows+Ctrl+F4 نیز میتوانید Virtual desktop فعلی که روی آن هستید را ببندید.

3. ویندوز را آپدیت کنید. برای آپدیت کردن ویندوز کلید های ترکیبی Windows + I را فشار دهید سپس روی گزینه Update & Security کلیک کنید و روی گزینه Check for update کلیک کنید.

4. اگر نرم افزار را Pin کرده اید به Taskbar یکبار آن را Unpin کنید سیستم را Restart کنید و مجددا امتحان کنید.

5. یک یوزر اکانت دیگر ایجاد کنید و با آن به سیستم لاگین کنید.

6. کلید های ترکیبی Windows + X را از روی کیبورد بزنید و روی (Command Prompt(Admin کلیک کنید. حالا دستور زیر را اجرا کنید :

sfc /scannow

بعد از اینکه دستور با موفقیت اجرا شد و کارش به اتمام رسید سیستم را Restart کنید. حالا مجددا CMD را با دسترسی Admin باز کنید و دستورات زیر را اجرا کنید :

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

7. در RUN تایپ کنید devmgmt.msc و اینتر را بزنید . در کنسول Device Manager کارت گرافیک خود را یافته و روی آن راست کلیک کنید و Update driver را بزنید.

8. کلید های ترکیبی Windows + I را فشار دهید سپس روی گزینه Update & Security کلیک کنید ، به قسمت Recovery بروید و در قسمت Reset this PC روی گزینه Get started کلیک کنید. بعد از اینکه سیستم Reboot شد گزینه Keep my files را انتخاب کنید سپس روی Reset و بعد Continue کلیک کنید.

9. نرم افزار CCleaner را اجرا کنید و در قسمت Cleaner به تب Windows بروید و همه تیک های این قسمت را بزنید. سپس روی Run Cleaner کلیک کنید. حالا به قسمت Registry بروید و تیک تمام چک باکس ها را بزنید و در پایین روی دکمه Scan for Issue کلیک کنید و Fix Selected Issues را بزنید. زمانی که CCleaner از شما پرسید Do you want backup changes to the registry گزینه Yes را ترجیحا انتخاب کنید و کلید های رجیستری Backup تهیه کنید. سیستم را Restart کنید.

10. در RUN تایپ کنید msconfig و اینتر کنید. در تب General روی Selective startup کلیک کنید. تیک چک باکس Load startup را بردارید و به Services بروید. روی چک باکس Hide all Microsoft services کلیک کنید و Disable all را بزنید. به تب Startup بروید و Task Manager را باز کنید ، در تب Startup تمام برنامه هایی که Enabled هستند را Disable کنید. OK را بزنید و سیستم را Restart کنید.

نویسنده : امیرحسین کریم پور

منبع : جزیره سرویس های شبکه مایکروسافت وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد

#مشکل_در_taskbar_ویندوز_10 #حل_مشکل_عدم_نمایش_نرم_افزار_در_taskbar #مشکل_ناپدید_شدن_نرم_افزار_ها_در_taskbar #برطرف_کردن_مشکل_taskbar_در_ویندوز_10 #عدم_نمایش_برنامه_ها_در_taskbar #حل_مشکل_تسکبار_در_ویندوز_10

امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات