محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

سرویس Application Information چیست؟ بررسی سرویس Appinfo ویندوز

زمانیکه می خواهید یک نرم افزار نصب کنید ، زمانیکه می خواهید یک سرویس را Start ، Stop و ... کنید ، زمانیکه می خواهید یک نرم افزار را حذف کنید ، زمانیکه می خواهید Command Prompt را با دسترسی Administrator اجرا کنید یا بصورت کلی هر کاری که قرار باشد شما با دسترسی Administrator انجام بدهید بر اساس و پایه سرویس Application Information یا Appinfo انجام می شود. وظیفه این سرویس ارائه مجوزهای دسترسی Administrative یا مدیریتی برای اجرای برنامه های نصب شده است .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
کاربرد سرویس Application Information در ویندوز

اگر این سرویس غیرفعال شود شما هیچکدام از کارهایی که گفتیم را نمی توانید انجام بدهید. اگر این سرویس غیرفعال شود شما دیگر نمی توانید هیچ نرم افزاری نصب کنید. به یک نکته دقت کنید که شما نمی توانید این سرویس را غیرفعال کنید ، هر چند در کنسول مدیریتی گزینه Stop وجود دارد اما در نهایت به شما در صورت Stop کردن خطا داده می شود. به هیچ عنوان این سرویس را غیرفعال نکنید زیرا سیستم عامل شما دچار مشکل خواهد شد.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات