آموزش ایجاد فلش Bootable ویندوز 10 با نرم افزار Rufus با چند کلیک

چگونه فلش مموری بوتیبل ( Bootable ) بسازیم؟ اگر می خواهید یک فلش مموری داشته باشید که از روی آن سیستم عامل ویندوز 10 را نصب کنید ، حتما باید این فلش مموری را Bootable کنید و سپس فایل های نصب سیستم عامل ویندوز را روی آن کپی کنید ، برای اینکار یک سری نیازمندی های اولیه وجود دارد .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اول از همه حافظه فلش مموری شما حداقل 4 گیگابایت باید باشد ، یک DVD یا فایل ISO نصب سیستم عامل ویندوز 10 را داشته باشید و در نهایت نرم افزار Rufus را از اینجا دانلود کنید و ادامه ماجرا را انجام دهید. برای اینکار ابتدا فلش مموری را فرمت می کنیم. به این صورت که بر روی درایو فلش کلیک راست کرده و گزینه Format را می زنیم. (مانند تصویر زیر)توجه داشته باشید که تمام اطلاعات روی آن پاک خواهند شد.و در قسمت file System حتما FAT32 را انتخاب کنید. با زدن دکمه Start عملیات فرمت شروع می شود.

وب سایت توسینسو

الان یک فلش مموری خالی با فرمت FAT32 داریم.حال برنامه Rufus را اجرا می کنیم.تنها کاری که باید انجام بدهیم این است که بر روی قسمتی که در شکل زیر نشان داده شده کلیک کرده و فایل iso که از قبل آماده کردیم را انتخاب کنیم.

وب سایت توسینسو

با زدن دکمه Start پیغامی مانند تصویر پایین برای ما ظاهر می شود. این پیغام به ما هشدار می دهد که با زدن دکمه Ok تمام فایل هایی که بر روی فلش هست از بین خواهند رفت. به دلیل اینکه فلش را Format کردیم و آماده ایجاد Bootable است بر روی Ok کلیک می کنیم.بعد از چند دقیقه یک فلش مموری Bootable ویندوز 10 داریم. و به راحتی می توان بدون استفاده از CD یا DVD ویندوز، بر روی هر سیستمی ویندوز نصب کنیم.


نظرات