امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

کاربرد Update Server Data Files در DNS چیست؟ به زبان ساده

بی هیچ مقدمه ای این موضوع را به شما توضیح می دهیم . چه شما Active Directory Integrated Zone ساخته باشید و چه Standard Zone ، گزینه Update Server Data Files باعث می شود که زمانی که شما تغییری در Resource Record هایتان داشتید تغییرات در اکتیودایرکتوری (Application Directory Partition) و یا دیتابیس یا فایل متنی DNS ذخیره شود . زمانی که یک Standard Zone ایجاد می کنید از طریق فایل متنی DNS که در مسیر system32\dns می باشد می توانید مطمئن شوید که تمامی رکورد هایتان در فایل وجود دارد و زمانی که AD Integrated Zone ایجاد کردید از طریق کنسول مدیریتی ADSI Edit می توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

توجه داشته باشید که ما به طور معمول از این گزینه استفاده نمی کنیم و سال های سال است که در محیط های کلان از این گزینه استفاده نمی شود . از این گزینه زمانی استفاده می شود که در کنسول مدیریتی DNS تغییراتی به صورت دستی و یا اتوماتیک صورت گرفته اما تغییرات در Application Partition اکتیودایرکتوری و یا در فایل متنی Reload نشده از این رو ما می توانیم از گزینه Update Server Data Files این کار را بصورت دستی انجام دهیم . به این نکته توجه کنید که گزینه Update Server Data Files بصورت Locally کار می کند بدین معنی که تغییرات حاصل را در DNS Server های دیگر نمی تواند بصورت Replication ، Force کند و تنها در همان DNS Server لوکال کاربرد دارد.

نویسنده : امیرحسین کریم پور

منبع : microsoft.tosinso.com

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات