محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش جستجوی همزمان در چند صفحه (WorkSheet) اکسل (Excel)

اگر از اکسل به صورت روزمره استفاده میکنید، حتماً نیاز به جستجوی برخی اطلاعات در WorkSheet یا کاربرگهای مختلف این نرم افزار پیدا کرده اید و برای این موضوع ممکن است به صورت جداگانه هر یک از کاربرگها را باز نموده و اقدام به جستجو کنید که این موضوع خصوصاٌ زمانی که تعداد کاربرگها زیاد باشد بسیار وقت گیر و پر دردسر است. حال اینکه شما میتوانید خیلی راحت و سریع، اطلاعات مورد نظر خود را به صورت همزمان در تمامی کاربرگها جستجو کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

یعنی صرفاً یکبار در هر فایل اکسل اقدام به جستجو کنید. برای این منظور ابتدا فایل اکسل خود را باز نموده و سپس ضمن نگه داشتن کلید Ctrl، بر روی عنوان هر یک از کاربرگهای مورد نظر خود کلیک کنید، سپس میتوانید کلید Ctrl را رها کرده و در یکی از کاربرگهای انتخاب شده، ناحیه جستجوی خود را مشخص کنید و سپس کلیدها Ctrl+F را بفشارید تا ویزارد Find & Replace باز شود و عبارت مورد نظر خود را وارد نمائید:

وب سایت توسینسو

پس از کلیک نمودن بر روی گزینه Find All، همانند تصویر زیر تمامی نتایج جستجو به تفکیک کاربرگ برای شما لیست میشود که با کلیک نمودن بر روی هر یک، مستقیماً به سلول مورد نظر ارجاع داده میشوید:

وب سایت توسینسو

نویسنده: محمود کیاستی

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

نشر و کپی برداری صرفاً با ذکر نام منبع و نویسنده، مجاز می باشد


محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات