محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

سرویس Application Identity چیست؟ بررسی سرویس AppIDSvc ویندوز

شاید شما هم از سرویس AppLocker در ویندوز استفاده کرده باشید. با استفاده از این سرویس شما می توانید به نرم افزارهای خاصی اجازه اجرا شدن در سیستم یا در سطح شبکه را ندهید و آنها را محدود کنید. این قابلیت در واقع نسخه پیشرفته تر همان Software Restriction ای است که از قدیم برای محدود کردن نرم افزارها وجود داشته است اما AppLocker واقعا پیشرفته اینکار را انجام می دهد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
معرفی سرویس Application Identity
معرفی سرویس AppLocker

AppLocker برای شناسایی کردن برنامه ها و شناسایی Attribute های یک فایل از این سرویس استفاده می کند. این سرویس بصورت AppIDSvc در سیستم عامل شناسایی می شود. اگر شما از قابلیت AppLocker استفاده نمی کنید می توانید این سرویس را غیرفعال کنید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات