محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش ساخت ویروس کامپیوتری (Fork Bomb) به 3 روش

در این مطلب با آموزش ساخت ویروس کامپیوتری با نام Fork Bomb که یکی از ساده ترین ویروس های کامپیوتری است آشنا خواهیم شد. همیشه تا اسم ویروس می آید فکر می کنیم که این نوع کد مخرب باید یک پیچیدگی زیاد و کدنویسی عجیب و غریبی داشته باشد اما قبل از اینکه بگوییم که چگونه یک ویروس ساده ایجاد کنیم به این تعریف توجه کنید که تعریف ویروس این است که به قطعه کدی گفته می شود که کاری انجام می دهد که از نظر کاربران خوش آیند نیست و نباید انجام شود. همیشه قرار نیست یک برنامه نویس حرفه ای باشید تا بتوانید یک ویروس بنویسید .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

یکی از ساده ترین انواع ویروس های دنیا تنها با چند خط و بعضا چند کاراکتر کد ایجاد می شود و به زبان Batch در ویندوز و بصورت Shell Script در لینوکس هم قابل اجرا هست ، این ویروس به عنوان Fork Bomb شناخته می شود و باعث می شود که سیستم شما چه ویندوزی و چه لینوکسی Crash کند ، ساختار کاری این ویروس به این شکل است که یک Process ایجاد می کند که این Process دو Process زیر مجموعه ایجاد می کند و به همین ترتیب بصورت دو دویی Process ایجاد می شود به نحوی که دیگر CPU تحمل نگهداری اینقدر Process را نداشته و Crash می کند ، ایجاد کردن این ویروس بسیار ساده است کافیست مراحل زیر را دنبال کنید :

ایجاد ویروس Fork Bomb در ویندوز

یک فایل Notepad باز کنید و بعد کد زیر را در این فایل وارد کنید و پسوند فایل را به BAT تغییر دهید ، فایل بصورت fork.bat ایجاد خواهد شد و یک ویروس 5 کاراکتری در ویندوز ایجاد می کند ، به محض اینکه بر روی این فایل دابل کلیک کنید تا 30 ثانیه بعد ویندوز شما قطعا Crash خوهد کرد و قطعا در Task Manager بیش از 500 عدد پردازش به یکباره ایجاد می شود که در Command Prompt مشاهده می شود ، دقت کنید اینکار را در کامپیوتر خودتان تست نکنید :

%0|%0


ایجاد ویروس Fork Bomb به زبان ++C

نمونه کد زیر را در زبان ++C می توانید بنویسید و فایل خروجی ویروس Fork Bomb است :

#include  
int main(void) 
{ 
  while(1) 
    fork(); 
  return 0; 
}


ایجاد ویروس Fork Bomb توسط Shell Script لینوکس

کد زیر را در Bash Shell لینوکس وارد کنید تا Fork Bomb شروع به کار کند :

: (){ : |:& };:

زمانیکه یک Fork Bomb با موفقیت بر روی یک سیستم اجرا شد برای توقف آن به احتمال زیاد مجبور می شوید که سیستم را Reboot کنید ، متوقف کردن Fork Bomb نیاز به اجرا شدن یک Process دیگر دارد که بتواند Process های مربوط به Fork Bomb را از بین ببرد اما با توجه به اینکه خود برنامه متوقف کنند فرصت اجرا پیدا نمی کند معمولا در نهایت باید سیستم را Reboot کنید و اینکار درست کردن Fork Bomb در زمان اجرا بدون Reboot کردن را طبیعتا سخت و چه بسا غیر ممکن می کند.

  • برای یادگیری و پیشرفت در حوزه امنیت اطلاعات و آموزش هک و نفوذ ، یادگیری دوره آموزش سکیوریتی پلاس Security+ ، دوره آموزش CEH ( دوره آموزشی هک قانونمند ) را حتما به عزیزان توصیه می کنم. اگر می خواهید تبدیل به یک کارشناس حرفه ای تست نفوذ و امنیت اطلاعات شوید ، پیشنهاد می کنم مقاله چگونه هکر شویم را مطالعه کنید. همچنین اگر علاقه مند به مباحث تحلیل بدافزارها و ویروس های کامپیوتری هستید ، یادگیری دوره آموزش تحلیل بدافزار را توصیه می کنم.

هدف از ارائه این مطلب این بود که بدانید ویروس ها می توانند بسیار ساده طراحی شوند ، البته Fork Bomb برای ما دیگر ویروس به حساب نمی آید اما به هر حال دانستن اینکه می توانید با چند کاراکتر ساده سیستم را Crash کنید برای شما امیدوارم جذاب بوده باشد ، اگر این ویروس را اجرا کردید خوشحال می شویم بازخورد شما در خصوص اجرای آن را در ادامه دریافت کنیم.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات