محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش بوت کردن ویندوز 8 با System Configuration در Safe Mode

برخی اوقات برای اینکه بتوانید به درستی مشکلات ویندوز را برطرف کنید باید با محیط Safe Mode سیستم را بوت کنید. معمولا اگر در ویندوز 8 و باشد با استفاده از منوی Startup Options و اگر در ویندوز سون و ویستا باشد از طریق منوی Advanced Boot Options وارد این محیط می شویم. به هر حال بر اساس نوع مشکلی که با آن درگیر هستید ، راهکار ساده تر این است که از داخل ویندوز کاری کنید که در صورت Restart شدن سیستم بصورت خودکار محیط Safe Mode بوت شود ، شما می توانید اینکار را با استفاده از دستکاری در ابزار System Configuration انجام دهید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
استفاده از Msconfig برای ورود به محیط Safe Mode یا Safe Boot

به این ابزار در اصطلاح فنی و حتی خودمانی MSCONFIG هم می گویند. این فرآیند هم در ویندوز 8 و هم در ویندوز های سون و ویستا و حتی XP قابل پیاده سازی است. البته دقت کنید برای انجام اینکار ویندوز شما بایستی به درست بوت شود ، اگر نمی توانید سیستم عامل خود را به درستی بوت کنید به مقاله بنده با عنوان چگونه ویندوز را با محیط Safe Mode بوت کنیم؟ مراجعه کنید.برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید :


  1. در ویندوز 8 وارد Run شوید و در این قسمت دستور msconfig را وارد کنید.
  2. توجه کنید که به غیر از تغییراتی که در این آموزش برای شما عنوان می شود دستکاری دیگری در این محیط انجام ندهید زیرا به دلیل حساسیت بالای این قسمت ممکن است مشکلات اساسی برای سیستم عامل شما پیش بیاید. این ابزار به غیر از تنظیمات بوت سیستم بسیاری از سرویس ها و نرم افزارهای بوت سیستم را نیز مدیریت می کند.
  3. وارد تب Boot شوید ، توجه کنید که در ویندوز XP این تب به نام Boot.ini مشخص است.
  4. تیک قسمت Safe boot یا در ویندوز XP همان safeboot// را بزنید.
  5. بعد از این بعد از Restart شدن سیستم همیشه با حالت Safe Mode بوت می شود .

برای از کار انداختن این Loop بایستی مجددا وارد همین ابزار msconfig بشوید و تیک قسمت Safe Boot را بردارید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات