محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش محاسبه خودکار عملیات ریاضی در ورد (Word)

همانگونه که میدانید نرم افزار Word همچون نرم افزار Excel هوشمند نبوده و این موضوع خصوصاً زمانی که قصد درج نتیجه ی عبارت ریاضی در Word را دارید بسیار اذیت کننده و وقت گیر خواهد بود. حالا در این مطلب قصد دارم شما را با نحوه استفاده از ماشین حساب برای محاسبه خودکار نتایج فرمولهای بکار برده شده در Word را به شما آموزش دهم. برای این منظور ابتدا به مسیر File > Options > Quick Access Toolbar بروید، سپس همانند تصویر زیر، طبق مراحل مشخص شده در آن، گزینه Calculate را به نوار دسترسی سریع اضافه نمایید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

با انجام این کار همانند تصویر زیر، آیکونی دایره ای شکل در نوار بالای Word ظاهر می شود:

وب سایت توسینسو

حالا عبارت ریاضی خود را در صفحه Word تایپ کنید، به عنوان نمونه عبارت (4338-5000)*(674-2000) را درج می کنیم و سپس با دراگ نمودن، همانند تصویر زیر، عبارت را انتخاب میکنیم:

وب سایت توسینسو

حالا کافیست بر روی آیکون ماشین حساب در نوار دسترسی سریع کلیک کنید، تا نتیجه عبارت را در نوار پائین پنجره Word مشاهده کنید، همانند تصویر زیر:

میتوانید برای یادگیری سایر مباحث به دوره آموزش ورد در بخش دوره های آموزشی وب سایت مراجعه نمایید.

وب سایت توسینسو

نکته: در هنگام وارد کردن عبارت ریاضی، از اولویت عملگرها و پرانتز گزاری دقیق غفلت نکنید تا نتیجه صحیح برای شما محاسبه شود.

امیدوارم مفید واقع شود. ITPro باشید

نویسنده: محمود کیاستی

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

هرگونه نشر و کپی برداری، صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.


محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات