امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

آموزش رفع خطای Login failure: user account restriction در ریموت

زمانی که بخواهید به یک سیستم ویندوزی در شبکه Remote Desktop بزنید و این در حالی باشد که یوزر اکانتی که با آن میخواهید ریموت دسکتاپ بزنید پسورد نداشته باشد شما با خطای زیر مواجه می شوید :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
Login failure: user account restriction. Possible reasons are blank passwords not allowed, logon hour restrictions, or a policy restriction has been enforced

خب همانطور که گفته شد اگر یوزر اکانتی که در سیستم ریموت ذخیره شده است پسورد نداشته باشد یا در اصطلاح پسورد آن Blank یا خالی باشد این خطا هنگام ریموت دسکتاپ زدن ظاهر می شود. این مشکل در سیستم هایی که از ویندوز هایی نظیر ویندوز XP ، ویندوز 7 ، Vista ، ویندوز سرور 2003 ، ویندوز سرور 2008 و ... استفاده می کنند بوجود می آید. در حالت عادی ست کردن یک پسورد روی یوزر اکانت سیستم ریموت این مشکل را برطرف می کند . اما میتوانید بدون پسورد هم به سیستم مقصد ریموت دسکتاپ بزنید. از طریق Group Policy باید این کار را انجام بدهید. برای انجام این کار RUN را باز کنید و تایپ کنید gpedit.msc تا کنسول مدیریتی Group Policy Editor ویندوز باز شود. حالا به مسیر زیر بروید :

Local Computer Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options

پالسی Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only را پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید و Disable را انتخاب کنید و در آخر ترجیحا یکبار سیستم را Restart کنید. حالا میتوانید بدون پسورد به سیستم مقصد ریموت بزنید.

اگر چه ما ایرانی ها همیشه از نسخه های Enterprise ، Pro و Ultimate ویندوز ها استفاده می کنیم ( چرا ؟ چون بابتش پول نمیدیم ) حالا فرض رو بر این میزاریم که یه کاربری به این مشکل خورده و ویندوزش XP نسخه Home هست و از اونجا که این نسخه از ویندوز XP از Group Policy Editor پشتیبانی نمی کنه باید از طریق Registry این کار رو انجام داد. برای انجام این کار در RUN تایپ کنید regedit و اینتر رو بزنید و در Registry به مسیر زیر برید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

حالا کلید رجیستری Limitblankpassworduse رو پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید و Value آن را به صفر تغییر بدهید. در آخر سیستم را Restart کنید. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات