علیرضا عابدینی
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و مدرس کامپیوتر

CFA چیست؟ معرفی فهرست سفید در Windows Defender

شرکت مایکروسافت در اکتبر سال میلادی گذشته قابلیت جدیدی رو به آنتی ویروس نامطمئن خودش یعنی Windows Defender اضافه کرد و مدعی شد با این قابلیت تا میزان زیادی امکان حملات باج افزار رو به سیستم قربانی که سیستم عامل این شرکت رو نصب کرده باشه، خواهد گرفت. CFA نام این قابلیت بود.قابلیت Controlled Folder Access طبق ادعای مایکروسافت جلوی هر گونه تغییری که قرار بود بر روی فایل های داخل پوشه های تعیین شده توسط کاربر اتفاق بیافتد را می گرفت بغیر از پوشه های تعیین شده در فهرستCFA.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

اخیرا محقق اسپانیایی با انتشار سه ویدئو در اینترنت از این خبر رونمایی کرد که مایکروسافت بطور خودکار و بدون اطلاعع کاربر، تمامی نرم افزارهای آفیس رو داخل این لیست یعنی لیست سفید قرار می دهد و این یعنی اینکه در صورت اجرای فایلی تحت Office که در آن یک افزونه باج‌افزاری OLE تزریق شده، هیچ یک از فایل‌های ذخیره شده در پوشه‌های تعیین شده از رمزگذاری شدن در امان نخواهند بود.البته مایکروسافت اگرچه مورد مطرح شده رو بعنوان یک باگ امنیتی در نظر نگرفت ولی اظهار داشت نسبت به رفع اون در آینده اقدام خواهد کرد.

گزینه پسندیدم، اعلام رضایت شما از این مطلب.

منبع : شبکه گستر

نویسنده : علیرضا (ARAF)

منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.


علیرضا عابدینی
علیرضا عابدینی

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و مدرس کامپیوتر

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات هستم ، مدرس دوره های کامپیوتر ، مدیر فناوری اطلاعات و دارای گواهینامه های MCSA ، CCNA ، CEH و Network Plus و خوشحالم از اینکه می تونم دانشم رو در توسینسو به اشتراک بگذارم

نظرات