امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

دلایل کند شدن سیستم (ویندوز) بعد از عضویت (Join) دومین چیست؟

امروز یکی از کاربران عزیز این وب سایت سئوالی در خصوص اینکه چرا زمانی که یک سیستم بعد از Join شدن به دامین اکتیودایرکتوری کند می شود پرسیده بود که بنده تصمیم گرفتم دلیل این موضوع را در قالب نکته برای شما عزیزان به اشتراک بگذارم. زمانی که یک کامپیوتر به دامین Join می شود فعالیت های تحت شبکه اش هنگام Startup بیشتر می شود چون که از یک طرف برای دامین کنترلر منتظر میماند تا احراز هویت شود ( البته این مورد را با GPO میتوان غیرفعال کرد ) و اینکه ممکن هست که Startup Script هایی از طریق GPO به سیستم کلاینت اعمال شده باشند که هنگام Startup یک سری دستورات یا نرم افزار ها روی آن اجرا شوند و این باعث می شود که سرعت سیستم پایین بیاید. از طرفی سرویس هایی که تنظیم می شوند تا هنگام Startup اجرا شوند هم می توانند سرعت سیستم را پایین بیاورند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

فارغ از این مسائل کند شدن سیستم می تواند به بحث سخت افزار هم ربط پیدا کند. اینکه هارد دیسک سیستم سرعتش بالاتر باشد و ظرفیت کافی را داشته باشد ، حافظه RAM سیستم کم نباشد و پروفایل کاربر سنگین نباشد و ... تنظیمات TCP/IP و DNS سیستم هم درست باید تنظیم شده باشند و همچنین کمبود پهنای باند تو شبکه وجود نداشته نباشد. نکته مهم بعدی که خیلی مشاهده کرده ام این هست که مواقعی بوجود می آید که دامین کنترلری Fail شده است و درست از مدار خارج نشده است و به علت اینکه تنظیمات DNS کلاینت ها آپدیت نشده اند سیستم ها به مشکلات اینچنینی مواجه می شوند. همچنین به شما پیشنهاد می کنم که Event Log ها را چک کنید و مطمئن شوید که اروری در Startup سیستم و سرویس های آن بوجود نیامده باشد. امیدوارم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

نویسنده : امیرحسین کریم پور

منبع : جزیره سرویس های شبکه مایکروسافت وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات