ریموت دسکتاپ چیست؟ آموزش استفاده از Remote Desktop ویندوز

گاهی اوقات پیش میاد که بخواید به یه کامپیوتر دیگه داخل شبکتون وصل بشید. مثلا یکی از دوستان میگفت داخل خونه دوتا کیس دارم و یک مانیتور و نمیتونم برای یه مانیتور دیگه هزینه کنم که راه حل من به ایشون با کمترین هزینه Remote Desktop بود. خیلی مثال میشه زد. داخل شرکت ها قطعا از این روش برای مدیریت سرورها استفاده میشه. حالا به سراغ روشهای اجرا و برقراری اتصال با استفاده از Remote Desktop می رویم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  • روش فعال کردن Remote Desktop در مقصد: برای اینکه بتونیم به یک کامپیوتر ریموت بشیم اون کامپیوتر حتما باید داخل شبکمون باشه و در غیر اینصورت باید از IP Static استفاده کنیم. البته راه های دیگه ای هم مثل Team viewer وجود داره. علاوه بر این در کامپیوتر مقصد باید یه سری تنظیمات انجام بدیم که به ما اجازه بده بهش ریموت بزنیم.

در پنجره Run عبارت sysdm.cpl رو مینویسیم و Enter میزنیم

وب سایت توسینسو

به سربرگ Remote میریم درمحیط Windows Seven و Windown 8 و Windown Server 2008 کار سادست. طبق تصاویر زیر

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

اما در محیط Windows XP یه مقدار پیچیده تره که طبق شماره های تصویر زیر میتونید انجام بدید

وب سایت توسینسو

فقط توجه داشته باشید باید یوزری رو انتخاب کنید که میخواید بهش ریموت کنید و حتما هم باید پسورد بزارید روش. تا اینجا تنظیمات کامپیوتر مقصد تمومه و میرسیم به کامپیوتر خودمون. از منوی Start نرم افزار Remote Desktop Connection رو اجرا میکنیم و در اون اسم کامپیوتر مقصد رو مینویسیم

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

یوزرنیم و پسورد کامپیوتر مقصد رو مینویسیم

وب سایت توسینسو

کار تمومه OK رو که بزنید به کامپیوتر مقصد وصل میشید. به همین راحتی.

فقط چندتا نکته:

1- اگر بخواید از طریق اینترنت Remote بزنید امکانش هست خطا بده یکی از دلایلش اینه که ممکنه ISP که ازش سرویس میگیرینPort 3389 که مربوط به همین ریموت سروره رو بسته باشه(برای خودم همین مورد پیش اومده) که میتونید پورت ریموت سرور کاپیوتر مقصد رو از طریق ریجستری تغییر بدین.

به لینک زیر مراجعه کنید

2- یکی از خطا های دیگه میتونه مربوط به فایروال باشه که باید Port 3389 رو در فایروال باز کنید.

موفق باشید


نظرات