3 ترفند انتخاب سلولهای اکسل بصورت نامنظم ، منظم و پر کردن اطلاعات

اینجا می خوام سه حالت انتخاب سلولها رو به شما دوستان آموزش بدم و بعد با یک داده ی خاص اون خونه ها رو پر کنیم . اولین حالت انتخاب که اولین سلول رو ما مشخص میکنیم یعنی روی اون سلول کلیک می کنیم که در حالت انتخاب قرار بگیره ، بعد با فشردن کلید f8 خواهیم دید که در پایین صفحه یعنی در نوار وضعیت Extend selection پدیدار میشه یعنی حالا موس رو روی هر خونه ای غیر از خونه اول که در حالت انتخاب قرار دادیم بزنیم به صورت منظم محدوده بین اون دو تا خونه رو انتخاب می کنه .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

همونطوری که می بینید من خونه اول رو انتخاب کردم حالا کلید f8 رو می زنیم و خواهیم دید که در پایین صفحه سمت چپ روی نوار وضعیت Extend selection ظاهر شده حالا خون بعد رو انتخاب می کنیم و می بینیم که محدوده مورد نظر انتخاب میشه و می تونیم با داده مورد نظر پرش کنیم .

وب سایت توسینسو

من داده مورد نظرم رو در قسمت formula bar وارد می کنم و کلید Crtl+Enter رو میزم می بینیم که داده مورد نظر توی همه ی خونه میشینه

وب سایت توسینسو

بعضی مواقع ما یه تعداد خونه ی خالی داریم که می خوایم بعضی هاشونو با یه مطلب و یا یه داده خاص پر کنیم . با این ترفند می تونیم خیلی راحت اینکار رو انجام بدیم .

فرض کنیم داده های ما به شکل زیر هستند .

وب سایت توسینسو

خوب حالا به دو صورت می تونیم خونه های خالی رو که به صورت نامنظم میخوایم انتخاب کنیم رو پر کنیم ، اول اینکه میایم از کلیدهای Ctrl+Enter استفاده می کنیم به این شکل که این دو تا کلید رو با هم می گیریم و خونه ها رو یکی یکی انتخاب می کنیم .

وب سایت توسینسو

خوب همونطوری که می بینید ما خونه هایی که می خواستیم رو انتخاب کردیم حالا میایم و توی نوار formula bar مقدار و یا داده ای که می خوایم اونجا قرار بگیره رو وارد می کنیم .

وب سایت توسینسو

همونطوری که می بینید من داده ای رو که می خواهم تو خونه های انتخابی جایگزین بشه رو توی قسمت formula bar وارد کردم ، دقت کنید وقتی داده رو وارد می کنیم اول توی یکی از خونه ها وارد می شه برای اینکه توی همه خونه ها وارد بشه بایستی بعد از اینکه داده ی مورد نظرمون رو وارد کردیم دوباره کلید های Ctrl+Enter رو با هم بزنیم خواهیم دید که داده ای که وارد کرده بودیم توی همه خونه های انتخابی جایگزین می شه .

وب سایت توسینسو

میبینیم که داده ای که وارد کرده بودیم حالا توی همه خونه ها نشسته .گفته بودیم دو حالت می تونیم خونه ها رو به صورت نامنظم انتخاب کنیم که بعد به صورت کلی یه داده رو توی خونه های انتخابی وارد کنیم اولین حالتش رو که عرض کردم برای انتخاب باید کلیدهای Ctrl+Enter رو همزمان پایین نگه داشته و خونه ها رو انتخاب کنیم و حالت دوم استفاده از کلیدهای ترکیبی shift+f8 هست که فقط با یکبار گرفتن اون می توینم خونه ها رو انتخاب کنیم .

که بعد مراحل کاربعد از انتخاب خونه ها مثل حالت قبل هست تنها نکته ای که می تونیم در رابطه با تفاوت این دو حالت بگیم این هست که در حالتی که از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter استفاده میکنیم باید تا آخرین لحظه ای که می خوایم سلول و خونه ها رو انتخاب کنیم باید همزمان نگهشون داشته باشیم در حالتی که با استفاده از کلید های ترکیبی shift+f8 فقط یکبار همزمان اینها رو میگیریم تا در نوار وضعیت ADD To Selection ظاهر بشه بعد از اون نمیخواد که کلیدها رو بگیریم و راحت تر میشه خونه ها رو انتخاب کرد . امیدوارم که مفید بوده باشد . ITPRO باشید


مهدی  روان
مهدی روان

تا خدا بنده نواز است &&&& به خلقش چه نیاز

نظرات