محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش تنظیمات تعداد Connection و Timeout و ترافیک در وب سرور IIS

اگر در کار هاستینگ هستید یا اینکه وب سروری دارید که بر روی آن چندین وب سایت وجود دارند و برخی از این وب سایت ها پهنای باند زیادی را اشغال می کنند و مانع از فعالیت باقی وب سایت ها می شوند ، نیازی به استفاده کردن از ابزارهای جانبی ندارید ، در وب سرور IIS قابلیتی برای مدیریت این موارد به نام Limits وجود دارد که شما می توانید این Limit ها یا محدودیت ها را برای هر یک از وب سایت های خودتان بصورت جداگانه تعریف کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

این محدودیت ها شامل حداکثر زمان time-out ، حداکثر پهنای باند مورد استفاده و حداکثر تعداد Connection همزمان است که می توان به آن وب سایت زد ، هر چند حتی این مورد را می توان از نظر امنیتی یک قابلیت امنیتی هم دانست اما هدف ما محدود کردن همین موارد به شکلی است که خودشان اظهار می کنند یعنی مدیریت پهنای باند .

 

مدیریت پهنای باند در وب سرور IISبرای انجام این تنظیمات کافیست وارد پنل مدیریتی وب سرور IIS بشوید ، از قسمت Sites سایت مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و از پنل نمایش داده شده در قسمت سمت راست و پایین پنل گزینه Advanced Settings را انتخاب کرده و از قسمت نمایش داده شده در پایینترین قسمت گزینه های مربوط به Limits را باز کنید و مشابه تصویر بالا می توانید پیکربندی های مورد نظر را انجام دهید. توجه کنید که این ترافیک بر اساس Byte محاسبه می شود بنابراین در محاسبه آن دقت کنید. بعد از انجام تغییرات مورد نظر بر روی OK کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود. ITPRO باشید.

نویسنده : محمد نصیری

منبع : جزیره مایکروسافت وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات