محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

Screen Task ابزاری برای اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ در شبکه با HTTP

Sیکی از مسائلی که در حوزه آموزش کلاسی و آنلاین بسیار مهم است بحث پیچیدگی استفاده از نرم افزارهایی مثل NetSupport و ... است ، یکی از ابزارهایی که می تواند جایگزین ساده ای برای برطرف کردن نیازهای اولیه آموزشی شما باشد Screen Task است. شما می توانید با استفاده از این ابزار و به سادگی چند کلیک ساده از طریق وب کاری کنید که دسکتاپ شما در شبکه داخلی به راحتی دیده شود و بتوانید موارد آموزشی ساده خود را راه اندازی کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

Screen Task یک ابزار کاملا رایگان است که شما این امکان را می دهد که براحتی بتوانید تصویر دسکتاپ ویندوز خودتان را در شبکه Local Area Network خودتان چه بصورت کابلی و چه بصورت وایرلس به اشتراک بگذارید. نصب و پیاده سازی این نرم افزار به سادگی چند کلیک تنها در چند دقیقه و فقط بر روی یک کامپیوتر در شبکه انجام می شود و نیازی به داشتن هیچگونه Agent ای بر روی کلاینت ها وجود ندارد ، بعضا شما می توانید از روی Tablet و موبایل هم دسکتاپ را مشاهده کنید.

نسخه Portable این نرم افزار حتی نیازی به نصب شدن هم ندارد و فقط یک فایل Exe خالی است و فقط روی آن کلیک می کنید و آدرس را به دیگران می دهید. برای استفاده کردن از Screen Task کافیست نرم افزار مورد نظر را از لینک دانلود رایگان از همین مسیر دانلود کنید و سپس آن را بر روی PC ای که قرار است به عنوان آموزش دهنده باشد مطابق شکل زیر اجرا کنید :

به اشتراک گذاری تصویر دسکتاپ

در تصویر پایین می توانید کارت شبکه ای که می خواهید بر روی آن کاربران به نرم افزار متصل شوند را انتخاب کنید و پورت مورد نظرتان را برای اتصال وارد کنید ، کلاینت هایی که می خواهند به سرور متصل شوند کافیست در مرورگر خودشان تنها آدرس مورد نظر URL را وارد کنند و تصاویر دسکتاپ را دریافت کنند.بعد از اجرا شدن نرم افزار ، یک Rule بصورت خودکار در فایروال ویندوز ایجاد می شود که اجازه عبور ترافیک به داخل سیستم از طریق پورت تعریف شده را به سیستم می دهد.

دقت کنید که اگر فایروال جانبی بر روی سیستم دارید بر روی آن نیز پورت های مورد نظر را باز کنید.هر چقدر Refresh Interval کوچکتر باشد کیفیت تصویر شما بالاتر خواهد رفت ، همچنین Screen Task می تواند یک Session محرمانه هم ایجاد کند که با نام کاربری و رمز عبور بتوانید به آن متصل شوید. این برنامه 100 درصد رایگان و بدون هرگونه کد مخرب است فقط دقت کنید که نسخه های .NET Framework شما حتما نصب شده باشند.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات