امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

4 روش به اشتراک گذاری پرینتر (Printer) در شبکه ویندوز سرور 2012

ویندوز سرور ۲۰۱۲ راه های متعددی را برای به اشتراک گذاری و deploy کردن پرینتر(نه دستگاه پرینتر)پیش رو گذاشته است:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  1. Enhanced Point and Print : که به پرینت سرور اجازه میدهد تا پرینتری را که ویندوز های کلاینت متعددی از ان پشتیبانی میکنند share کند بدون اینکه به driver اضافی نیاز داشته باشد.این ویژگی یا feature در ویندوز سرور ۲۰۱۲ معرفی شد و تنها قابل دسترس برای print driver نسخه ۴ میباشد.
  2. Package Aware Point and Print : که به پرینت سرور اجازه توزیع signed driver packages به کلاینت ها را میدهد.این feature در ویندوز سرور ۲۰۰۸ معرفی شد که هدف از آن بهبود بخشیدن به امنیت و نقطه عملکرد های قدیمی و ضعیف به اشتراک گذاری پرینت میباشد.
  3. Legacy Point and Print : که در ویندوز ۲۰۰۰ معرفی شد و شامل server spooler بود که اطلاعات کافی برای دریافت فایل هایprint driver نسخه ۳ برای کلاینت ها فراهم میکرد.
  4. Internet Printing Protocol : که در ویندوز ۲۰۰۰ معرفی شد و به کلاینت ها اجازه نصب پرینت های share از طریق صفحه وب را در صورت وجود driver های مناسب بر روی print server میدهد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروتکل Internet Printing Protocol یا به اختصار IPP به مقاله مهندس قرباوی مراجعه کنید.
وب سایت توسینسو

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مبحث به این لینک مراجعه فرمایید.ITPRO باشید.


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات