آموزش Import و Export کردن Certificate در اکسچنچ سرور 2016

وقتی شما چند Exchange server را نصب می کنید، همان certificate را مي توانيد روی همه سرورها نصب کنید. بدون اينکه بخواهید برای هر Exchange server یک certificate جداگانه خریداری کنید.وقتی شما یک certificate می خرید و روی Exchange server نصب می کنید، شما می توانید این certificate را export کنید و در دیگر Exchange server ها import کنید. و همچنین شما می توانید certificate را از Exchange servers 200720102013 استخراج کرده و در Exchange server 2016 وارد کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
سرفصل های این مطلب
  1. Export and Import Certificate in Exchange 2016

Export and Import Certificate in Exchange 2016

برای استخراج (Export) کردن certificate ، ابتدا به (Exchange Admin Center (EAC در Exchange server لاگین کرده در حالی که certificate روی آن نصب شده باشد.

وب سایت توسینسو

در حال حاضر من certificate را روی MBG-EX01 Exchange server نصب کردم. شما روی سرور لیستی از certificate های نصب شده را خواهید دید. Certificate برای Exchange services نصب شده است که در بالا می بینید. قسمت ... یا more را کلیک کنید و گزینه Export Exchange certificate را انتخاب کنید. صفحه Exchange certificate export باز می شود.

وب سایت توسینسو

Certificate نیازمند است که روی shared folder ذخیره شود. پس مطمئن شوید که در حال حاضر shared folder را بوجود آورده اید. UNC Path مربوط به shared folder را تایپ کنید و نام certificate را استخراج کنید.من از مسیر \\MBG-EX01\Cert در share folder فایلی با نام SSLCert.pfx استخراج کردم. پسوردتان را تایپ کنید. شما به این پسورد برای import کردن certificate روی یک Exchange server دیگر احتیاج خواهید داشت.

وب سایت توسینسو

شما می توانید shared folder را browse کنید و فایل certificate را مثل شکل بالا ببینید. برای اینکه certificate را در دیگر Exchange server ها import کنید، سرور مورد نظر را در قسمت select server انتخاب کنید.

وب سایت توسینسو

مثل شکل بالا سرور مورد نظر را انتخاب کنید. و روی ... یا more کلیک کنید و گزینه Import Exchange Certificate را انتخاب کنید.

وب سایت توسینسو

مسیر share folder مورد نظری که certificate را در آن ذخیره کردید را تایپ کنید و پسورد را تایپ کنید و Next را بزنید.

وب سایت توسینسو

گزینه + را بزنید و از لیست سروری را که می خواهید certificate را به آن Import کنید را اضافه و سپس OK را بزنید. برای مثال MBG-EX02 :

وب سایت توسینسو

روی Finish کلیک کنید و مراحل Import را به اتمام برسانید.

وب سایت توسینسو

روی certificate دابل کلیک کنید و services را انتخاب کنید. و سرویس های اختصاص داده شده به این certificatevh را چک کنید. روی Save کلیک کنید. و warning را که به شما میگوید certificate را جایگزین certificate جاری کند را Yes بزنید.

وب سایت توسینسو

حالا شما خواهید دید که certificate در سرور جدید import شده و Valid می باشد. این راهی است که شما می توانید certificate را در Exchange server 2016 ، export و import کنید.

  • حضرت علی (ع) : گناهی که تورو پشیمان کند بهتر از کار نیکی ست که تورو مغرور کند.

موفق باشید


نظرات