علی مرادی
متخصص سرویس های مایکروسافت و سخت افزار

آموزش برداشتن قفل صفحه گوشی | پاک کردن رمز Lock Screen

چگونه رمز عبور Lock Screen گوشی و تبلت را پاک کنیم؟ یکی از قابلیت هایی که در گوشی ها و تبلت های هوشمند اندروئیدی وجود دارد امکان استفاده از رمز عبور ترسیمی که به صورت ماتریس 3*3 (3سطر و 3 ستون) دارای 9 خانه برای محافظت از دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی شماست اما گاهی فراموش کردن رمز عبور این قابلیت باعث دردسر برای شخص استفاده کننده می شود.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید و قبلا یک حساب گوگل معرفی کرده باشید می توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید اما اگر فراموش کردید که قبلا این تنظیمات را انجام بدین در زیر راه حلی برای حذف پسورد مورد نظر ارائه میگردد ، دقت داشته باشید که در این روش اطلاعات حافظه داخلی دستگاه پاک خواهند شد که به این کار اصطلاحا فلش کردن دستگاه می گویند. در صورت نیاز قبلا از اطلاعات خود بک آپ تهیه فرمایید.

  1. دستگاه مورد نظر خود را خاموش کنید
  2. زمانی که دستگاه در حالت power off (خاموش) می باشد به طور همزمان سه کلید Power ، Home و Volume Up (افزایش صدا) را فشار داده و چند لحظه نگه دارید تا گوشی راه اندازی شود و در منوی ظاهر شده گزینه ی wipe data/factory reset رو انتخاب کنید و منتظر باشید تا فرمان مورد نظر اجرا شود بعد از چند لحظه دستگاه مجدد راه اندازی می شود و نیاز به تنظیمات اولیه خواهد بود که بعد از تغییرات مورد نظر قادر به استفاده از دستگاه خود خواهید بود.
  • چگونه رمز عبور گوشی را حذف کنیم؟

    ساده ترین کار این است که شما با استفاده از ایمیلی که در گوگل ، گوشی خود را ثبت کرده اید اقدام به بازیابی کلمه عبور کنید و پسورد صفحه را حذف کنید اما در صورت بروز مشکل می توانید از روشهای حذف سخت افزاری رمز عبور گوشی استفاده کنید
  • آیا ریست فکتوری گوشی ، رمز را بر می دارد؟

    بله ، در بسیار از موارد با ریست کردن گوشی به تنظیمات کارخانه ، همه تنظیمات به حالت پیشفرض و رمز عبور برداشته و حذف می شود

علی مرادی
علی مرادی

متخصص سرویس های مایکروسافت و سخت افزار

Mcitp 2008. Hardware Reparing.A+ Hardware.Wireless Security _DBA.Crisis Management.Marketing.ISO 10002

نظرات