امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

سوئیچ شبکه چیست؟ معرفی Network Switch

یک Switch یا سوئیچ دستگاه سخت افزاری در شبکه است که اجازه برقراری ارتباط بین کامپیوتر هایی که به سوئیچ متصل شده اند را میدهد. درست مانند شبکه خانگی شما. اکثر مودم های خانگی یا همان مودم ADSL ای که شما در خانه تان دارید دارای یک سوئیچ داخلی است. یک Switch به طور صحیح Network Switch نامیده میشود اگر چه که شما به ندرت از زبان کسی Network Switch میشنوید اما در هر حال نام صحیح آن Network Switch است. یک سوئیچ همچنین به ندرت Switching Hub نامیده میشود. سوئیچ ها از لحاظ مدیریتی به دو نوع Unmanaged Switch و Managed Switch تقسیم میشوند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

به طور کلی سوئیچ های Unmanaged سوئیچ هایی هستند که دارای رابطی برای مدیریت کردن نیستند یا اگر بخواهیم فنی تر بگوییم سوئیچ های Unmanaged دارای سیستم عامل (Firmware) نمیباشند. اگر از سوئیچ های 4 پورت D-Link استفاده کرده باشید دقیقا این سوئیچ ها Unmanaged هستند که بیشتر نقش Hub را دارند تا یک سوئیچ! بر خلاف سوئیچ های Unmanaged ، سوئیچ های Managed دارای سیستم عامل میباشند که شرکت سازنده آن سوئیچ آنرا میسازد، و میتوان انواع و اقسام پیکربندی ها را در آن انجام داد.


-------------------------------------------------

آموزش شبکه

برای دسترسی به مجموعه بهترین دوره های آموزش شبکه های کامپیوتری ( مبانی شبکه ، نتورک پلاس ، مانیتورینگ و ... ) مقدماتی تا پیشرفته با ارائه گواهینامه و فیلم رایگان همین الان کلیک کن

--------------------------------------------------

به عنوان مثال سوئیچ های شرکت سیسکو از سوئیچ های Managed به شمار میروند. سوئیچ ها به دستگاه های دیگر موجود در شبکه ( کامپیوتر ، سوئیچ ، روتر ، فایروال ، اکسس پوینت و ... ) بوسیله کابل شبکه متصل میشوند. از شرکت های معروف سازنده سوئیچ میتوان به شرکت D-Link , HP ، NETGEAR ، Cisco اشاره کرد. در دوره آموزش نتورک پلاس و قسمت معرفی تجهیزات شبکه ، بصورت کامل در خصوص تجهیزات شبکه صحبت شده است.


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات