امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

سرویس NetDDE چیست و چه کاربردی دارد؟

در این سری مقاله قصد داریم سرویس NetDDE رو با هم تحلیل و مورد بررسی قرار بدیم.پس با ما همراه باشید.سرویس NetDDE در شبکه امکان نقل و انتقال فرایند های شبکه و امنیت بعنوان تبادل داینامیک اطلاعات یا Dynamic Data Exchange را برای برنامه های در حال اجرا در همان کامپیوتر و یا کامپیوتر های در شبکه فراهم میکند.اگر این سرویس متوقف یا Stop شود امکان تبادل اطلاعات داینامیک یا Dynamic Data Exchage و امنیت غیر ممکن خواهد بود.و اگر این سرویس غیرفعال یا disable شود هر سرویسی که به این سرویس وابسته است نمیتواند شروع به کار کند.مسیر انجام فعالیت های این سرویس به شکل زیر است:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
C:\WINDOWS\system32\netdde.exe

شما میتوانید با تایپ عبارت services.msc در RUN سرویس NetDDE را مشاهده کنید.

وب سایت توسینسو

شما میتوانید در تب General این سرویس را براحتی Start و یا Stop کنید.و از قسمت Startup Type میتوانید در حالت Automatic بگذارید تا هر وقت سیستم شما بالا آمد این سرویس هم بطور خودکار فعال شود.

وب سایت توسینسو

شما با تایپ msconfig در RUN و انتخاب تب Services میتوانید این سرویس را مشاهده و فعال یا غیرفعالش کنید.

وب سایت توسینسو

امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات