محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

سرویس Adaptive Brighness چیست؟ بررسی Sensor Monitoring ویندوز

در لپ تاپ ها و بعضا تبلت هایی که امروزه خریداری می کنیم یک چیپ الکترونیکی به نام ALS وجود دارد که وظیفه آن کنترل کردن نور لپ تاپ است. این Chip در واقع یک سنسور است که در دستگاه تعبیه می شود و نور زیاد و کم را تشخیص می دهد. اگر دقت کرده باشید برخی از لپ تاپ ها به محض اینکه نور اتاق شما زیاد شود ، نور صفحه نمایش را کاهش می دهند و برعکس اگر نور اتاق شما کم شود ، نور صفحه نمایش را افزایش می دهند و شما هیچ دخالتی در این موارد ندارید. در واقع این همان سنسورهای دستگاه هستند که نور زیاد و کم را تشخیص می دهند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
کاربرد سرویس Adaptive Brightness و Sensor Monitoring در ویندوز
وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

برای مدیریت کردن این چیپ یا بهتر بگوییم این سنسورها در ویندوز هفت سرویسی به نام Adaptive Brightness وظیفه مدیریت و تبادل اطلاعات بین سنسور و صفحه نمایش را بر عهده داشت ، این سرویس در ویندوز هشت تغییر نام پیدا کردن و تبدیل به Sensor Monitoring شد. فعال بودن این سرویس می تواند به بالا بردن کارایی سیستم شما کمک کند و بعضا باعث کاهش مصرف برق باتری شما شود. اگر می خواهید از مزایای این سنسورها که روی دستگاه های شما وجود دارند استفاده کنید باید سرویس های مربوطه نیز فعال باشند. شما می توانید با استفاده از تنظیمات Power Options تنظیمات مربوط به Adaptive Brightness را فعال کنید و به نوعی نور صفحه نمایش خود را هوشمند کنید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران و مجموعه توسینسو ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 80 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر و ناظر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات