محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

لمر (Lammer) چیست؟ آشنایی با مفهوم لمر در هک : چگونه گنده شویم؟

لمر چیست؟ یا بهتر بگوییم Lammer کیست؟ پدر و مادرهای هک از کجا سر در می آورند؟ خیلی وقت ها میبینم که دوستان برام لینک ها یا مطالبی رو ارسال می کنن که توش واژه لمر ( Lammer ) استفاده شده و همدیگه رو با این عنوان خطاب می کنن ، اما بد نیست بدونید معنی و مفهوم اصلی لمر چی هست و به چه کسی در دنیای هک و امنیت Lammer گفته میشه . خوب بد نیست بدونید که اصلا وقتی به یکی میگیم طرف لمر هست تعریف نمی کنیم !

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

بلکه به نوعی توهین هست و صد البته اون شخص مورد خطاب ما هم کاری کرده که دیگران Lammer خطابش کنن ! واژه Lammer از ریشه کلمه Lame ( لیم تلفظ میشه ) گرفته شده که معنیش میشه آدم چلاق ، افلیج یا شل و ول ... توی دنیای امنیت اطلاعات به افرادی که سواد ندارن یا سواد خیلی خیلی کم و سطحی دارن ولی ادعای زیاد هم می کنن و کلا اهل بلوف زدن و خودنمایی کردن هست رو میگن لمر ... از این دست آدمها توی ایران خیلی خیلی داریم .

پدر هک ایران

اگر بخایم یه ذره تخصصی تر در مورد Lammer ها صحبت کنیم باید بگیم که بیشتر یه نوع از دسته بندی Script Kiddie ها میشن ، افرادیکه اگر هم سوادی دارن هیچ عمقی نداره و فقط کپی کردن رو بلد هستن و بس ! یعنی یاد گرفته چند تا ویدیو از یوتیوب و ... دانلود کنه ، چند تا وب سایت داغون و به روز رسانی نشده رو Deface کنه و بعدش هم تو بوق و کرنا کنه که قدرت دست ماست ! دیگه خدارو هم بنده نباشه ! ولی هیچ درکی از این نداره که حالا من که خرابش کردم !

چجوری جلوشو بگیرم ؟ چکار کنم تابلو نشه هک شده ؟ ازش چه استفاده ای کنم و ... در واقع فقط همون لذت هک کردن سایت های درپیت با روش های دیگران رو تجربه می کنه و هیچ خلاقیتی از خودش نداره . لمرها اساسا از نظر هکرها یک عده افراد کسل کننده ، احمق و با رفتارهای ناسنجیده و خودنما هستن و کاملا برخلاف هکرهای واقعی که میخان تابلو نباشن و تا جای ممکن مخفی باشن ! لمرها عاشق این هستن که خودشون رو داد و هوار بزنن ... Lammer و Hacker در واقع دو واژه و دو شخصیت متضاد هم هستن .

آرمین راد لمر ایرانی

از این دسته از موارد در ایران زیاد داریم ، افرادیکه مدعی پدر هک ایران هستن و در نهایت مشخص میشه Showman هایی هستن که امنیت وب سایت خودشون رو هم بلد نیستن حفظ کنن ! یا اون دسته از افرادیکه میان خودشون رو مسول برقراری امنیت صفحات اینستاگرام میدونن ! یا از اون بدتر اونهایی که میان فیلم های هالیوودی و ابزارهای Simulator هک رو باز می کنن و بعد میگن ما تونستیم به مرکز داده بانکی آمریکا دسترسی پیدا کنیم ! یا خیلی چیزهای دیگه .... اگر خاطره ای در خصوص Lammer خاصی دارید خوشحال می شیم در ادامه تو قسمت نظرات مطرح کنید با تشکر


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات