مسلم جوکار
مهندس شبکه

آموزش راه اندازی دسترسی آفلاین یا Offline Mode در ویندوز سرور

گاها پیش میاد که سرور شما در شبکه ای قرار گرفته که از پهنای باند کمی برخوردار هست یا ترافیک زیادی در شبکه وجود داره و شما قصد دارید از فایلهای به اشتراک گذاشته شده استفاده کنید. یا زمانی که به یک فایل که توی فایل سرور قرار داره و یا کسی به اشتراک گذاشته نیاز دارید و همون موقع متوجه می شید که ارتباطتون قطع شده خب چیکار باید کرد. اصلا همه اینها به کنار چطور میشه سرعت دستیابی به اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در شبکه رو افزایش داد.؟

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

offline mode کمک میکنه که شما بصورت آفلاین به فایلها دسترسی داشته باشید و تقریبا مشکلات بالا رو حل می کنه.در زیر نحوه فعالسازی offline mode توسط group policy رو در ویندوز سرور به شما توضیح میدم.ابتدا در Server manager از منوی tools گزینه Group Policy Management رو اجرا کنید.در پنجره باز شده می توانید به دلخواه بر روی domain یا OU مورد نظر راست کلیک کرده و Create a GPO in this domain, and link it here را انتخاب کنید.برای GPO نامی انتخاب کنید و OK را کلیک کنید.بر روی GPO ساخته شده در مرحله قبل راست کلیک کنید و Edit را کلیک کنید.سپس در کنسول درختی سمت چپ زیر Computer Configuration مسیر زیر را به ترتیب دنبال کنید.

Policies>Administrative Templates>Network>Offline Files

سپس در سمت راست پنجره بر روی گزینه Configure slow-link mode راست کلیک کرده و Edit را کلیک کنید.سپس Enable را انتخاب و OK را کلیک کنید.


نظرات