امیرحسین کریم پور
متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

Name Suffix Routing چیست؟

در این مقاله کوتاه بر آن شدم تا توضیحاتی در خصوص Name Suffix Routing برای شما عزیزان ارائه بدم.Name Suffix Routing مکانیزمی است که شما میتوانید از آن برای پیکربندی و مدیریت چگونگی احراز هویت شدن دو Active Directory Forest که به هم Trust دارند ومسیریابی میشوند را تعیین کنید.برای راحتی مدیریت Authentication یا احرازهویت درخواست ها ، هنگامی شما یک Forest Trust ایجاد میکنید تمام unique name suffixes ها به طور پیشفرض مسیریابی میشوند. unique name suffix یک name suffix در داخل Forest است،از قبیل user principal name (UPN) suffix،service principal name (SPN) suffix و یا Domain Name System (DNS) forest و یا domain tree name که وابسته به هیچ یک از name suffix های دیگر نیست.برای Enable و یا Disable کردن Name Suffix از مسیریابی شدنش باید عضو گروه Domain Admins یا Enterprise Admins باشید.برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  1. کنسول مدیریتی Active Directory Domains and Trusts را باز کنید.برای این کار روی Start کلیک کنید سپس روی Administrative Tools کلیک کنید و سپس Active Directory Domains and Trusts را برگزینید.و یا میتوانید کنسول Server Manager را باز کرده و از بالای صفحه کلید Tools را انتخاب کنید و گزینه دوم یا Active Directory Domains and Trusts را برگزینید.راه سوم هم باز کردن run و تایپ عبارت domain.msc میباشد.
  2. در کنسول Active Directory Domains and Trusts بر روی Doamin خود راست کلیک کرده و Properties بگیرید.
  3. در تب Trusts در قسمت Domains trusted by this domain (outgoing trusts) و یا Domains that trust this domain (incoming trusts) روی forest trust ای که میخواهید مدیریت شود کلیک کنسد و سپس Properties را انتخاب کنید.
  4. بر روی تب Name Suffix Routing کلیک کنید سپس در زیر قسمت Name suffixes مربوط به Forest انتخابی یکی از موارد زیر را انجام دهید:
  • برای enable کردن یک name suffix ، روی suffix مورد نظر برای enable شدن کلیک کنید سپس enable را انتخاب کنید.
  • برای disable کردن یک name suffix ، روی suffix مورد نظر برای disableشدن کلیک کنید سپس disable را انتخاب کنید.

امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات