آموزش رفع مشکل کند شدن اکسل : چگونه Excel را سریع کنیم؟

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان ، من امروز با کندی فایل Excel در هنگام باز کردن ، کپی یا حتی تایپ کردن در این فایل مواجه شدم . خواستم تجربه خودم را در حل این مشکل با شما دوستان به اشتراک بگذارم . امیدوارم براتون مفید باشد .دلایل مختلفی برای کندی فایل Excel وجود دارد . یکی از دلایل این است که تعداد زیادی از سلول های Excel که استفاده نمی شوند و شما در آنها مقداری را تایپ نکرده اید در حافظه بار گذاری می گردند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

برای رفع این مشکل ، در Excel کلید میانبر Ctlr+End را بزنید تا به Last Used Cell بروید و ببینید که آیا این خانه آخرین سلول Excel است که در آن مقداری وارد شده است یا خیر . اگر که در بین آخرین خانه شیت Excel شما و Last Used Cell فاصله ی زیادی بود باید توسط فرمان Delete تمامی سطرها و سلولهای آن شیت Excel را Delete نمایید و سپس فایل Excel خود را ذخیره کنید تا تعداد مناسبی از سلولهای در Excel هنگام باز شدن این فایل در حافظه فراخوانی شود.

  1. اگر محاسبه فرمول ها زمانبر هست، پس باید محاسبات رو از حالت خودکار خارج کنیم. برای این کار وارد تب Furmulas شوید ، قسمت Calculations Option Automatic به حالت Manual تغییر بدید . زمانی که محاسبات روی حالت دستی هست، با زدن کلید F9 محاسبات کل فایل انجام میشه و کلید Shift+F9 فقط شیت فعلی.به این نکته توجه داشته باشید که وقتی محاسبات روی حالت دستی هست، با اعمال تغییرات در صفحه، نتیجه فرمول ها آپدیت نمی شود . پس اگر فایلی دیدید که با تغییر داده ها، نتایج تغییر نمیکنه، باید بدونید که محاسبات روی حالت دستی تنظیم شده است .
  2. فایل را با پسوند xlsb ذخیره کنید.
  3. Sheet های غیر لازم و Hide شده را حذف کنید.
  4. در انتها به Control Panel رفته ، گزینه Programs and Features را زده بعد از باز شدن پنجره مورد نظر Microsoft Office را انتخاب می کنیم و Repair را می زنیم .منتظر پایان یافتنِ Repair باشید و در آخر روی دکمه Close کلیک کنید.

موفق باشید


نظرات