آموزش ساخت فلش ریست پسورد | Password Reset Disk در ویندوز

چگونه دیسک ریست پسورد ویندوز بسازیم؟ چگونه پسورد ویندوز را ریست کنیم ؟حتما برای شما هم پیش آمده است که رمز عبور ویندوز خود را فراموش کرده باشید ، در این آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه با استفاده از یک Flash Memory ساده یک دیسک ریست رمز عبور ایجاد کنید و در مواقع بحرانی که رمز خود را فراموش کرده اید از آن استفاده کنید. با استفاده از این Password Reset Disk در مواقعی که شما رمز عبور Local User Account ها یا کاربران محلی موجود روی سیستم را فراموش می کنید قادر خواهید بود رمز آن را ریست کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

قطعا دیسکتی که در اینجا درست می کنید صرفا بر روی همین کامپیوتر قابل استفاده می باشد و در کامپیوترهای دیگر بلااستفاده است و رمز را ریست نمی کند. نکته دیگری که بایستی توجه کنید این است که این دیسک صرفا رمز عبور کاربران محلی ویندوز 8 و 8.1 را ریست می کند و با توجه به اینکه شما می توانید با اکانت مایکروسافت خود نیز وارد سیستم شوید این دیسک اکانت مایکروسافت شما را ریست نخواهد کرد. زمانیکه شما این دیسک را ایجاد می کنید در آن یک فایل به نام UserKey.pass ایجاد می شود که این فایل را می توانید بر روی یک دیسک دیگر کپی کرده و آن را استفاده کنید ، این فایل را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید :

dss

طریقه ساختن دیسک ریست پسورد با فلش مموری

مرحله اول : وارد شدن با Accountخودتان برای ساختن یک پسورد جدید.

مرحله دوم- آیکون User Account را از Control Panel انتخاب کنید.

qww

مرحله سوم- USB Flash خود را به کامپیوتر وصل کنید.

مرحله چهارم - از پنل سمت چپ ، گزینه¬ی Create a Password Reset Disk انتخاب کنید.

sasasas

مرحله پنجم- گزینه ی Next را انتخاب میکنید.

qwqwqwqw

مرحله ششم- USB Fash خود را انتخاب میکید و گزینه ی Next میزنید.

sassss

مرحله هفتم- پسورد را برای Account فعلی خود تایپ کنید و گزینه ی Next را بزنید.

ییسیسیسی

مرحله هشتم- ریست کردن پسورد شما به پایان رسیده و کلید Next را بزنید.


یبلبلبیل

مرحله نهم- کلید Finish را بزنید.


شیبسیب

مرحله آخر-شما در حال حاضر رمز عبور خود را تنظیم کرده اید .(و اگر پسورد خود را فراموش کردی میتونید اکانت خود را فعال کنید) موفق باشید.

  • کاربرد فلش ریست پسورد ویندوز چیست؟

    این فلش مموری یا دیسک به شما کلیدی می دهد که در صورت فراموشی رمز عبور ویندوز ، می توانید بدون استفاده از ابزار جانبی پسورد ویندوز را با آن ریست کنید و وارد ویندوز شوید
  • آیا ساختن دیسک ریست پسورد کاربردی است؟

    خیر ، این دیسک را شما قبل از فراموش کردن پسورد باید بسازید و اگر نساخته باشید به درد شما نمی خورد ، بهترین روش استفاده کردن از مکانیزم های پسورد ریکاوری و ریست کردن پسورد با استفاده از Advanced Password Changer در زمان بروز مشکل است

نظرات