محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

ایران رتبه اول آلودگی بدافزاری در دنیا شد = حملات DDOS ایرانی

چند وقت قبل از فیلتر شدن تلگرام مطلبی رو نوشتم با عنوان اینکه عواقب فیلترینگ تلگرام چی هست و چه اتفاقاتی میوفته ! بعد از فیلترینگ و ماه ها بعدش هم مطلب دیگه ای نوشتم با عنوان اینکه حالا چه اتفاقاتی افتاده بعد از فیلترینگ و چقدر فضای مجازی رو دستی دستی گند زدیم توش ! بگذریم ! حالا میخام برای اون دوستانی که مقاله های قبلی رو خوندن نتیجه اول این فیلترینگ رو بگم !

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

یه زمانی وقتی حملات DDOS انجام میشد روی سرویس های داخل کشور راهکار دوستان و البته متخصص نماهای کشورمون بستن شیرفلکه بود ! یعنی کل IP های غیر ایرانی رو می بستن ! تمام ! صورت مسئله حذف شد ! حالا متوجه شدید چرا نمی تونیم HUB ترافیکی منطقه باشیم ؟

بگذریم ! اما با فیلترینگ تلگرام و باب شدن استفاده از انواع و اقسام فیلترشکن و تلگرام بدون فیلتر و ... کم کم گوشی های هوشمند به شدت دچار آلودگی شدن ! این آلودگی ها هم بعید میدونم هدفمند نبوده باشه ، الان طبق گفته برخی دوستان بیشتر از 20 میلیون دستگاه آلوده در کشور داریم به انواع بدافزار گرفتار شدن ! خوب ! به نظرتون عوامل آلوده کننده خارجی هستن ؟

رتبه یک آلودگی بدافزاری دنیا

بعید می دونم ! الان این افراد یک شبکه بزرگ Zombie های داخلی برای انواع و اقسام حملات داخلی و خارجی دارن ! دیگه بستن شیرفلکه جوابگو نیست چون حملات DDOS جدید از داخل کشور هم انجام میشه و طبیعتا روی اهداف خاص و با پول های هنگفت ! دو سه هفته پیش بود که یکی از سرویس های ما زیر حمله بود و وقتی بررسی کردیم که حالا روی فایروال ببندیم یا از سرویس استفاده کنیم که جلوشو بگیریم دیدیم IP ها اکثرا ایرانی هستن !

این یعنی تبریک به جامعه امنیت سایبری ایران که اینقدر کلفت صحبت می کنن و در عمل این چیزها رو می بینیم ! تبریک میگم آلوده شدن میلیون ها گوشی رو ! تبریک میگم که تونستید رتبه اول آلودگی گوشی های هوشمند در دنیا رو به دست بیارید ! تبریک میگم که به شبکه Zombie های جهانی دسترسی پیدا کردید !

تبریک میگم که کم کم اکثر شرکت های نرم افزاری دنیا با احتیاط برای IP های ایرانی سرویس ارائه می کنن چون آلودگی زیادی دارن ! تبریک میگم که کم کم تحریم های نرم افزاریمون بیشتر میشه و همه اینها و خیلی چیزهای دیگه مثل یه دفعه تموم شدن ترافیک اینترنتی شما و هاپولی شدن پول ترافیک توسط عوامل انتشار بدافزار هدفمند در کشور ... تازه می رسید به حرف های من ... منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم در ادامه ...


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات