محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

سرویس Crendential Manager چیست؟ بررسی سرویس VaultSvc ویندوز

اگر دقت کرده باشید در Control Panel شما قسمتی به نام Credential Manager دارید که می توانید در آنجا نام کاربری و رمز عبور مربوط به شبکه و وب سایت ها را وارد کنید و بعد از آن به محض اینکه وارد وب سایت یا آدرس شبکه مورد نظر بشوید دیگر از شما در خصوص نام کاربری و رمز عبور سئوال پرسیده نمی شود. سرویس Credential Manager به شما این اجازه را می دهد که بتوانید از قابلیت های Credential Manager ای که در Control Panel وجود دارد استفاده کنید و اطلاعات احراز هویتی سرورهای شبکه و وب سایت ها را در ذخیره کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
کاربرد سرویس Credential Manager

اطلاعات احراز هویت کاربران یا همان Credentials در یک پوشه خاص به نام Vaults در سیستم نگهداری می شود که به همین عنوان هم دستوری برای مدیریت کردن آنها وجود دارد. اطلاعات موجود در Vault بصورت رمزنگاری شده و امن نگهداری می شوند و تا حدود زیادی امنیت آنها بر روی سیستم را بالا می برند. اگر سرویس Credential Manager که سیستم آن را به نام VaultSvc می شناسد فعال نباشد شما نمی توانید از این قابلیت ها استفاده کنید.اگر نمی خواهید به هیچ عنوان از قابلیت های ذخیره سازی پسورد در سیستم خودتان استفاده کنید می توانید این سرویس را غیرفعال کنید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات