احمد نظری
مدیر مرکز آموزش مجازی پارس خراسان - سبزوار و متخصص ICDL

AutoCorrection چیست؟ معرفی قابلیت تصحیح خودکار متن در ورد (Word)

در این بخش می خواهیم به آموزش مبحث AutoCorrection در نرم افزار آفیس بپردازیم. حتما برای همه کسانی که از نرم افزار های آفیس استفاده می کنند در هنگام تایپ در نرم افزار های این مجموعه مانند Word - Excel - Power point و ... مواردی پیش آمده که به دفعات زیاد از لغت خاصی استفاده نمایند . یقینا تایپ مکرر این لغت هم خسته کننده و هم سرعت تایپ را پایین می آورد . استفاده از گزینه کپی هم مستلزم فشردن کلیدهای ترکیبی یا استفاده از کلیلک راست ماوس هست که زمانبر می باشد.یک روش جالب و سریع و کاربردی برای اینکار استفاده از ویزگی AutoCorrection هست . که به نوعی باعث تایپ سریع لغات موردنظر ما می شود . برای انجام اینکار ابتدا یکی از نرم افزار های مجموعه آفیس را باز نمایید. ما در اینجا از نرم افزار Word استفاده می کنیم . بعد از قسمت تنظیمات گزینه Option را انتخاب نموده

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

و در کادر ظاهر شده گزینه Proofing را انتخاب می نماییم . در تنظیمات ظاهر شده در سمت راست این گزینه روی گزینه Autocorrect Options کلیلک می نماییم.

وب سایت توسینسو

پنجره همانند شکل زیر باز می شود.در سربرگ Autocorrect در قسمت Replace text as your type عملیات مورد نظر را انجام خواهیم داد. در کادر Replace حرف مورد نظرمان را وارد می نماییم . دقت نمایید که این بخش برای زبان فارسی و انگلیسی معتبر و کاربرد دارد. و در قسمت With هم لغت مورد نظر را وارد می نماییم. سپس گزینه Add فشار می دهیم تا به لیست اضافه گردد.سپس گزینه OK را انتخاب می نماییم.

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

حالا به صفحه ورد باز می گردیدم و با تایپ حرف مورد نظر و فشردن Space bar لغت مورد نظر به صورت کامل در می آید.

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

این مورد در تمان نرم افزار آفیس معتبر و اجرا خواهد شد. بعنوان مثال در شکل زیر مشاهده خواهید کرد که در نرم افزار اکسل هم تنظیمات اعمال شده و قابل اجرا می باشد.

وب سایت توسینسو

در پایان در صورت عدم نیاز به لغت مورد نظر و گزینه AutoCorrection می توانید از همان مسیر و در قسمت Replace text as your type با انتخاب ردیف مورد نظر آن را حذف نمایید.


احمد نظری
احمد نظری

مدیر مرکز آموزش مجازی پارس خراسان - سبزوار و متخصص ICDL

من احمد نظری مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد نمایندگی خراسان (سبزوار) به عنوان یکی از دوستداران توسینسو هستم مدیر مرکز آموزش مجازی پارس نمایندگی خراسان /سبزوار مدیر کنسرسیوم اعتبار سنجی و ارزشیابی شرکت ها(شرکت کاوش) نمایندگی خراسان/ کارشناس نرم افزار کامپیوتر و تکنسین شبکه / مدیر ، کارشناس و مدرس اسبق دپارتمان ICT مجتمع فنی تهران نمایندگی سبزوار/ مشاور بازار کار (بصورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ) و مشاوره کار آفرینی در سایر حوزه های تخصصی

نظرات