محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

رفع خطا The certificate’s CN name does not match the passed value

دیروز زمانیکه در حال طراحی یک لابراتوار برای پیاده سازی VPN از نوع SSTP بودم بعد از اتمام پیاده سازی و تست ارتباط متاسفانه SSTP Connection خطای زیر رو بهم نشون می داد :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
Error Description: 0x800B010F: The certificate’s CN name does not match the passed value.

اما دلیل بروز این خطا چی هست ؟ دقت کنید که برای برقراری ارتباط از نوع SSTP شما باید با یک اسم FQDN به سرور متصل بشید و یک Certificate دارای یک FQDN یا بهتر بگیم CN رو هم تعریف کنید. مثلا من در سناریویی که داشتم CN من که قرار بود از بیرون بهش دسترسی پیدا کنم و Certificate من هم به همین اسم صادر شده بود به نام CN=SSTP.ITPRO.LOCAL بود ، مشکل این خطا این هست که از شبکه بیرونی که اینترنت هست این اسم دیده نمیشه ، شما باید یک آدرس Domain اینترنتی معتبر بگیرید که به آدرس Public شما اشاره کنه یا اینکه باید یک کار ساده تر انجام بدید.

بایستی اسم CN خودتون رو در فایل Hosts وارد کنید به همراه آدرس IP Public ای که برای VPN سرور تعریف شده ، حالا دیگه CN از بیرون قابل شناسایی هست. البته ضمن اینکار باید مطمئن بشید که اسمی که وارد می کنید دقیقا مشابه اسمی باشه که Certificate مورد نظر برای سرور هم به همون اسم صادر شده ، مثلا اگر Certificate سرور هست sstp.itpro.local شما باید به جای آدرس VPN سرور همین اسم رو دقیقا بزنید ، برخلاف سایر VPN پروتکل ها ، در SSTP این اسم بسیار مهم هست . ITPRO باشید

نویسنده : محمد نصیری

منبع : ITPRO

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات